Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Poważne zarzuty wobec Marcina Najmana. Błyskawiczna odpowiedź
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 20.03.2024 14:15

Poważne zarzuty wobec Marcina Najmana. Błyskawiczna odpowiedź

Marcin Najman
Fot. East News/ Piotr Molecki

“Kłopoty, kłopoty Najmana”. Te słowa usłyszeliśmy już w 2009 roku, gdy w trakcie słynnych 44 sekund Marcin Najman otrzymał solidny łomot od Mariusza Pudzianowskiego na gali KSW 12. Po prawie 15 latach od tego pojedynku, zwrot wypowiedziany przez Łukasza Jurkowskiego ponownie może określić sytuacje Najmana w obliczu poważnych zarzutów.

Marcin Najman odpiera poważne zarzuty

Kilka dni temu na serwisie YouTube odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. “(NIE)BOKSER - Jeszcze prawdziwsza historia Marcina Najmana”. Materiał opublikowany na kanale "Almaria Media: opowiada o szczegółach kariery Najmana o czym autorzy informują w opisie filmu.

Jest niejako krytyką na współczesny show-biznes i rynek mediowy. Film pokazuje, jak niewiele trzeba, by nie zmieniając sposobu działania przez ponad dwie dekady łączyć pokolenia we wspólnym definiowaniu tego, gdzie kończy się sport, a rozpoczyna entertainment.

W materiale głos zabiera manager bokserski Wiktor Materan który przekazał, że Marcin Najman opłacał swoje miejsce na galach bokserskich.

Gdy miał już miejsce na karcie walk, to bardzo często dochodziło do tego, że sam opłacał sobie rywala. W ten sposób nabijał sobie rekord. Wiadomo, że jak sam płacisz, to nie robisz tego, by przegrać walkę. To był cel tych walk. Stworzyć wizerunek Marcina Najmana jako pięściarza. Oczywiście, bardzo sztuczny i bardzo nieprawdziwy.

Mike Tyson nadal w formie. Legenda boksu zmierzy się ze sławnym Youtuberem

Reakcja Marcina Najmana

Marcin Najman odniósł się do filmu na swój temat w rozmowie z portalem WP SportoweFakty. Bokser stwierdził, że film jest manipulacją.

Zaznaczam, że boksowałem z tymi samymi zawodnikami, z którymi mierzyli się choćby Krzysztof Włodarczyk, Mariusz Wach, Mateusz Masternak czy Andrzej Wawrzyk. Faktycznie byłem swoim menedżerem i promotorem, ale dlatego, że nie znałem wówczas lepszego menedżera od siebie.

Najman potwierdził, że nie zamierza podejmować kroków prawnych wobec autorów filmu.

Ja podziwiam spryt gościa, bo zrobił zbiórkę na "film", ludzie powpłacali mu pieniądze, a on na tym dobrze zarobił. Muszę przyznać, że to było kreatywne, choć to nie pierwszy raz, gdy ktoś chce robić sobie zasięgi mówiąc o Marcinie Najmanie. Przyzwyczaiłem się do tego.

ZOBACZ TAKŻE: Najman nie wytrzymał po porażce. “Wywłoko, kim ty jesteś?”

Statystyki Marcina Najmana w boksie

W zawodowym boksie, Najman stoczył 21 pojedynków z czego 15 wygrał, a sześć przegrał. Na pierwszy rzut oka nie jest to najgorszy wynik, jednak biorąc pod uwagę sporo zarzutów wobec ogólnej postawy sportowca, rekord Najmana wydaje się być lekko naciągany.

W trakcie całej kariery bokserskiej Najman wygrał tylko z jednym przeciwnikiem o dodatnim bilansie. W 2005 wygrał w pierwszej rundzie na gali w Chicago z Dougiem Phillipsem. Philips przed walką z Najmanem miał rekord 6-4. Pozostałe zwycięstwa Najmana to wygrane z debiutantami, lub zawodnikami z ujemnym bilansem.