Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Polscy siatkarze rozgromili mistrzów świata. Świetne spotkanie Biało-Czerwonych
Michał Pokorski 19.06.2024 22:13

Polscy siatkarze rozgromili mistrzów świata. Świetne spotkanie Biało-Czerwonych

reprezentacja Polski

Polscy siatkarze pokonali Włochów 3:0 w Lidze Narodów. Fenomenalna postawa podopiecznych Nikoli Grbicia zaowocowała trzema punktami i przesunięciem się na 2. miejsce w tabeli zmagań. Biało-Czerwoni kapitalnie rozpoczynają turniej w Słowenii.

Siła doświadczenia reprezentacji Polski

Fefe De Giorgi wystawił w spotkaniu z Polakami “drugi garnitur” reprezentacji Włoch. Nikola Grbić postawił na najmocniejszy skład Biało-Czerwonych. Posunięcie trenera to swego rodzaju “przetarcie" przed igrzyskami olimpijskimi. Nasz selekcjoner testuje najmocniejsze ustawienie zespołu, sprawdza również dyspozycję poszczególnych siatkarzy.

Różnica klas była w tym spotkaniu bardzo widoczna. Oczywiście, we włoskich szeregach wciąż widzieliśmy czołowe nazwiska, jednak brakowało w tej kadrze liderów. Polacy kapitalnie radzili sobie w ofensywie, skrzydła z Wilfredo Leonem i Bartoszem Kurkiem były wręcz zabójcze. Włosi nie odpuszczali i również świetnie atakowali. Polacy zdobyli przewagę przy stanie 9:12 i nie pozwolili go sobie odebrać. Seta zakończyła “krótka” Jakuba Kochanowskiego (22:25).

Austriacy zapowiadają ostre starcie z Polską. Odważne słowa naszych rywali

Dominacja Polaków

W drugim secie Biało-Czerwoni weszli na swoje najwyższe obroty. Nieźle funkcjonowała ofensywa, szczelnie staliśmy również w bloku. Błyszczał na parkiecie Tomasz Fornal, który często łapał Włochów na pojedynczej “ścianie”. Polacy ugrali drugą partię 21:25 i powiększyli prowadzenie w spotkaniu (2:0).

Ostatni akt meczu to zacięta i wyrównana rywalizacja obu ekip. Włosi popełniali sporo błędów własnych, skutecznie obijali również nasz blok. Biało-Czerwoni konsekwentnie grali swoją siatkówkę i punktowali rywali. Ostatecznie w końcówce Polacy objęli prowadzenie, które zapewniło im zwycięstwo w całym spotkaniu. Bardzo dobre otwarcie turnieju przez podopiecznych Nikoli Grbicia.

Reprezentacja Polski rywalizuje w Lidze Narodów

Polaków czeka teraz jeden dzień przerwy, a następnie seria spotkań. Biało-Czerwoni zagrają kolejno z Argentyną, Serbią oraz Kubą. Starcie z graczami Marcelo Mendeza już w piątek, 21 czerwca. Podopieczni Nikoli Grbicia zajmują aktualnie 2. miejsce w tabeli Ligi Narodów i są niemal pewni gry w play-offach rozgrywek.