Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Austriacy zapowiadają ostre starcie z Polską. Odważne słowa naszych rywali
Michał Pokorski
Michał Pokorski 19.06.2024 20:04

Austriacy zapowiadają ostre starcie z Polską. Odważne słowa naszych rywali

Michał Probierz
Fot. KAPiF

Reprezentacja Austrii zapowiada ostry mecz i twarde granie w starciu z Polakami. Nasi najbliżsi rywale wierzą w swoje zwycięstwo i odważnie komentują Biało-Czerwonych. Austriacy nie zapominają jednak o odrobinie pokory przed kluczowym meczem.

Austria zapowiada ostre granie

Na konferencji prasowej austriacki bramkarz zapowiedział ostrą walkę w pojedynku z Polakami. Jak podają WP Sportowe Fakty, Patrick Pentz miał wypowiedzieć się o Biało-Czerwonych:

W przeciwieństwie do spotkania z Francją, starcie z Polakami będzie meczem walki (…)

Na pewno będzie dużo pojedynków ciało w ciało, niewykluczone, że będzie to dość agresywny mecz. Polacy preferują grę w kontakcie - miał zdradzić bramkarz Austrii.

Cały świat krytykuje Cristiano Ronaldo. Wszystko przez jeden gest

Austria docenia Polaków

Nasi najbliżsi rywale doceniają również jakość Biało-Czerwonych. Podopieczni Ralf Rangnicka sumiennie trenują i rozpracowują taktykę naszych piłkarzy. Austriacy również z pokorą podchodzą do najbliższego spotkania:

Nie lekceważymy Polski. Będziemy grali z indywidualnie bardzo dobrymi zawodnikami, ale nie zamierzamy się chować, tylko grać swoje (…)

Musimy dobrze bronić i pozwalać polskiej ofensywie na jak najmniej. Musimy powstrzymać brutalną jakość Lewandowskiego w polu karnym. On potrafi strzelać gole niemal każdą częścią ciała. Jesteśmy na niego wyczuleni, ale się go nie boimy - cytują wypowiedź bramkarza WP Sportowe Fakty.

ZOBACZ TEŻ: Cały świat krytykuje Cristiano Ronaldo

Najważniejsze starcie Polaków na Euro 2024

Biało-Czerwoni już w piątek rozegrają najważniejsze spotkanie za kadencji Michała Probierza. Polacy o swoje “być albo nie być” w Euro 2024 zawalczą z reprezentacją Austrii. Pojedynek obu drużyn już 21 czerwca, o godzinie 18:00. Grupowe zmagania Polska zakończy z naszpikowaną gwiazdami Francją. Dla naszych piłkarzy będzie to doskonała okazja na rewanż za ćwierćfinał Mistrzostw Świata w Katarze. Wówczas Trójkolorowi ograli Polaków 3:1.