Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Polscy siatkarze pobili kolejny rekord mistrzostw. Tym razem... pokonali samych siebie
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 06.09.2023 22:48

polscy siatkarze
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polscy siatkarze nie cofną się nawet przed tym, by pokonywać samych siebie. W ostatnim czasie udało im się pobić już trzy rekordy, a w meczu z Czarnogórą przyszedł czas na czwarty. Ostatni z nich był na tyle wyjątkowy, że Polacy pokonali… samych siebie.

Polscy siatkarze w 1/8 finału mistrzostw Europy

Polscy siatkarze już w niedzielę, 10 września, rozegrają mecz 1/8 finału mistrzostw Europy. Jako, że na tym etapie rywalizacji nie ma już słabych drużyn, ich przeciwnicy nie będą wcale prości do pokonania. Po drugiej stronie siatki staną Belgowie z legendarnym Samem Deroo na czele.

Czy będzie to okazja do pobicia kolejnego rekordu? Jak dotąd Polacy mają ich na koncie już cztery… a może trzy? Wszystko zależy od tego, jak liczymy poszczególne z nich.

Polscy siatkarze wygrali swoją grupę. Wiadomo, z kim zmierzą się w 1/8 finału

Polscy siatkarze z czterema rekordami

Jednym z najgłośniejszych rekordów mistrzostw Europy był ten dotyczący prędkości zagrywki. Najpierw w meczu przeciwko Polsce pobił go Holender Nimir Abdel-Aziz, posyłając piłkę na połowę Biało-Czerwonych z prędkością 137 km/h. W meczu przeciwko Danii to osiągnięcie pobił jednak Wilfredo Leon, serwując z prędkością 138 km/h.

Pozostałe rekordy raczej były niechlubne dla zespołów grających przeciwko Polsce. Jednym z nich była najwyższa wygrana Polaków w secie podczas imprezy mistrzowskiej - w II secie meczu z Danią wynik wyklarował się na 25:9. Kolejny rekord został pobity przez Polskę na siatkarskim Euro już dwukrotnie. O który chodzi?

Polscy siatkarze pobili swój własny rekord

25:12, 25:21 i 25:14 - takim stosunkiem punktowym Polacy pokonali Macedończyków w meczu grupowym tegorocznego Euro. Gospodarze turnieju ugrali jedynie 47 punktów w całym meczu, co stało się rekordem mistrzostw Europy.

To osiągnięcie polscy siatkarze pobili podczas meczu z Czarnogórą. Ich przeciwnicy ugrali w całym spotkaniu jedynie 37 punktów. Podobnych rekordów Polacy raczej nie będą już mieli okazji pobijać - w fazie finałowej zostali tylko doświadczeni gracze.