Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Polak został MVP mistrzostw Europy. Wielkie i w pełni zasłużone wyróżnienie
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 16.09.2023 23:35

Polak został MVP mistrzostw Europy. Wielkie i w pełni zasłużone wyróżnienie

MVP
TVP Sport

Polacy ze złotem mistrzostw Europy! Podczas mistrzostw Europy nie wybiera się drużyny marzeń, a jedynie MVP turnieju. Jak można było przewidzieć, został nim polski zawodnik. Ogromne wyróżnienie. 

Polscy siatkarze ze złotem mistrzostw Europy

Polscy siatkarze pokazali, że drużyna znajduje się obecnie w doskonałym miejscu w kwestii formy i mentalności - dzięki tym dwóm czynnikom udało im się ograć broniących tytułu mistrzów Europy Włochów 3:0.

Polacy od początku kontrolowali mecz i jedynie na krótki czas wypuszczali prowadzenie. Najwięcej nerwów czuć było w trzecim secie spotkania, ale ostatecznie Biało-Czerwoni dogonili zawodników Italii i wygrali.

Polacy MISTRZAMI EUROPY. Niesamowity mecz, cóż oni wyczyniali na boisku

Kto MVP turnieju?

Oceniono, że najbardziej wartościowym graczem mistrzostw Europy został nie nikt inny, jak Wilfredo Leon! Ten, który pobił rekord prędkości zagrywki turnieju CEV i ten, który w meczu półfinałowym z pewnością był jedną z najważniejszych postaci na boisku. 

To prawdziwy sukces polskiej siatkówki i wielkie indywidualne sukces przyjmującego. Wiąże się to również z nagrodami pieniężnymi. Choć nie wybiera się drużyny marzeń, to Polacy i tak mogli czuć, że wypełniliby w niej każdą lukę. 

Wilfredo Leon zaśpiewał hymn

Zgodnie z obietnicą, Wilfredo Leon po otrzymaniu złotego medalu zaśpiewał hymn Polski. Widać było, że wszyscy zawodnicy są szczęśliwi i jednocześnie wzruszeni. Zdaje się, że od tego momentu polski przyjmujący może jeszcze częściej powtarzać słowa “Mazurka Dąbrowskiego”.

Polscy siatkarze mogą cieszyć się z medalu i odpoczywać. Przed nimi jeszcze jedna ważna impreza, czyli kwalifikacje na igrzyska olimpijskie w Paryżu

Tagi: Siatkówka