Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Polacy wydali "wyrok". Mecze z nim kochamy najmocniej
Irmina Jach
Irmina Jach 01.12.2022 19:06

Polacy wydali "wyrok". Mecze z nim kochamy najmocniej

Dariusz Szpakowski
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Wirtualna Polska zapytała Polaków, którego z polskich komentatorów sportowych lubią najbardziej. Okazuje się, że piłkarskie Mistrzostwa Świata z zapartym tchem śledzi aż 62 procent respondentów, którzy najbardziej doceniają głos, doświadczenie i umiejętności Dariusza Szpakowskiego.

Reprezentacja Polski po raz pierwszy od 36 lat wyszła z fazy grupowej Mistrzostw Świata. Mecz z Argentyną, mimo że zakończony porażką biało-czerwonych, był dla kibiców wyjątkowo emocjonujący. Przez telewizorami zasiadło aż 62 proc. respondentów sondażu przygotowanego na zlecenie portalu Wirtualna Polska.

Polacy wskazali ulubionego komentatora sportowego

Aż 73 proc. fanów sportowych emocji stanowią mężczyźni. 52 proc. kobiet, które wzięły udział w sondażu, zapewnia jednak, że interesują się mundialowymi starciami. Wirtualna Polska przeprowadziła badanie na próbie 1066 respondentów.

27 proc. mężczyzn - podobnie jak 48 proc. kobiet - wskazało, że nie ogląda meczów na bieżąco. Łącznie 38 proc. ankietowanych nie śledzi trwających Mistrzostw Świata w Katarze. Czyj głos w tle meczu chcą słyszeć najwierniejsi fani piłki nożnej?

Ulubionym komentatorem Polaków jest Dariusz Szpakowski. Odpowiednio 33 proc. kobiet i 34 proc. mężczyzn wskazało, że to jego głos lubią słyszeć najbardziej. Na drugim miejscu znalazł się Mateusz Borek. Wskazało na niego 19 proc. badanych, z czego 22 proc. stanowili mężczyźni, a 15 proc. kobiety.

Na ostatnim miejscu podium, mocą 5 proc. głosów, stanął Jacek Laskowski, który wraz z Marcinem Żewłakowem komentował zwycięski mecz Polaków z Arabią Saudyjską. - Po 3 proc. ankietowanych odpowiedziało, że ich ulubionymi komentatorami są Maciej Iwański oraz Przemysław Pełka. 2 proc. spośród badanych oddało głos na Sławomira Kwiatkowskiego - donosi Wirtualna Polska. 35 proc. respondentów nie umiało odpowiedzieć na to pytanie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wirtualna Polska

Tagi: Mundial 2022