Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Piotr Zieliński pożegnał się z kibicami z Neapolu. Wzruszający list Polaka
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 24.05.2024 14:40

Piotr Zieliński pożegnał się z kibicami z Neapolu. Wzruszający list Polaka

Piotr Zieliński
Fot. East News/Rex Features

Piotr Zieliński opuści szeregi SSC Napoli w najbliższym okienku transferowym i przeniesie się do Interu. 30-latek spędził w Neapolu osiem lat swojego życia, które przyniosły mu sukcesy w życiu zawodowym, ale też prywatnym. Reprezentant Polski pokazał swoją klasę i napisał do kibiców wyjątkowy i wzruszający list, w którym pożegnał się z nimi i podziękował mi za lata wspólnej walki dla dobra klubu.

Kariera w Napoli

Piotr Zieliński dołączył do zespołu SSC Napoli w 2016 roku, gdy miał za sobą bardzo dobre występy w barwach Empoli. “Zielu” stał się obiektem zainteresowania wielu europejskich klubów, w tym Liverpoolu, jednak zdecydował się zostać we Włoszech i przenieść się na południe kraju. Zieliński podpisał kontrakt z Napoli po mistrzostwach Europy we Francji, podobnie jak jego rodak - Arkadiusz Milik.

Polski duet szybko zaznaczył swoją obecność w składzie drużyny, stając się jednym z ważniejszych ogniw w klubie z Neapolu. Milik opuścił zespół w 2020 roku, jednak Zieliński pozostał w drużynie i bronił jej barw przez kolejne cztery lata. W trakcie swojej ośmioletniej przygody w Neapolu Zieliński sięgnął po mistrzostwo Włoch w sezonie 2022/2023, które było zwieńczeniem jego pięknego epizodu w świecie futbolu. 

Polska faworytem na EURO 2024? Michał Probierz nie ma wątpliwości, wskazał jeden warunek

Decyzja o odejściu z klubu

Zieliński wystąpił w 364 meczach w barwach drużyny z Neapolu, zapisując się na kartach historii klubu. Po ośmiu latach spędzonych w SSC Napoli 30-latek uznał, że nadszedł czas na nowe wyzwania i podjął decyzję o dołączeniu do Interu Mediolan. Zieliński nie chciał odchodzić bez pożegnania, dlatego napisał wyjątkowy list, który został opublikowany przez włoskiego dziennikarza - Alfredo Pedullę.

Napoli, chciałbym wam podziękować za wszystko, co dla mnie zrobiłeś. Nigdy nie czułem się bezpieczniej niż tutaj z moją rodziną. Zawsze będę pamiętał dobre rzeczy, które mnie tu spotkały i wspaniałych ludzi, których poznałem w Neapolu. Jesteście niezwykłymi ludźmi, z których można być dumnym i których mentalność zawsze będę podziwiać. Nigdy nie zapomnę waszego wsparcia i przyjaźni. Dzięki wam osiągnąłem w naszym klubie wszystko, czego mogłem zapragnąć. Razem z wami walczyliśmy o ważne mecze i przeżywaliśmy niezapomniane emocje. Jesteście najlepszymi kibicami, jakich mogłem sobie wymarzyć. Pokazaliście mi, jak piękny może być świat futbolu. Tutaj stałem się mężczyzną, liderem, ojcem dla mojego syna - zaczął list Zieliński

Wzruszające pożegnanie

Piotr Zieliński w emocjonalny sposób skierował się do wszystkich mieszkańców Neapolu, dziękując im za nieustanne wsparcie. Reprezentant Polski podkreślił, że był dumny z gry dla drużyny Napoli, gdzie spełnił swoje piłkarskie marzenia. “Zielu” zakończył swoją wiadomość wyrazami szacunku i uznania wobec kibiców, którzy uszanowali jego trudną decyzję.

Wraz z żoną jesteśmy wdzięczni za wszystko, co nas tutaj spotkało. Wasza gościnność i otwartość to coś, czego wszyscy możemy się nauczyć. Dziękuję za wsparcie. Jesteście moimi przyjaciółmi. Jesteście niezwykłymi ludźmi, których poznałem, pokochałem i szanuję. Podoba mi się wasza mentalność, z której możecie być dumni i którą podziwiam. Dziękuję wam, ponieważ nikt z was nigdy mnie nie obraził po mojej decyzji o zmianie drużyny. To wiele dla mnie znaczy. Sukcesy, które osiągnąłem z naszym klubem to odzwierciedlenie mych marzeń - zakończył list Zieliński