Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Polska faworytem na EURO 2024? Michał Probierz nie ma wątpliwości, wskazał jeden warunek
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 24.05.2024 11:03

Polska faworytem na EURO 2024? Michał Probierz nie ma wątpliwości, wskazał jeden warunek

Michał Probierz
Fot. East News/ Andrzej Iwanczuk

Mistrzostwa Europy w Niemczech rozpoczną się za kilka tygodni, a emocje powoli sięgają zenitu. Wśród faworytów do sięgnięcia po tytuł najlepszej drużyny w Europie wymienia się Niemców, Anglików, Francuzów i … Polaków? Michał Probierz postawił odważną tezę w programie “Fakty po Faktach” i wyraźnie zaznaczył, z jakim nastawieniem pojedzie na prestiżowy turniej w czerwcu.

Nawiązać do sukcesu Adama Nawałki

Wszyscy kibice reprezentacji Polski mają w pamięci występ biało-czerwonych na turnieju we Francji w 2016 roku, gdzie zabrakło naprawdę niewiele do tego, aby dostać się do najlepszej czwórki. Podopieczni Adama Nawałki przeszli przez fazę grupową turnieju i w fazie pucharowej wyeliminowali Szwajcarów po rzutach karnych. Polacy znaleźli się w ćwierćfinale, gdzie zmierzyli się z reprezentacją Portugalii.

Mecz w Marsylii zakończył się w dramatycznych okolicznościach i kolejnej dla Polski serii rzutów karnych, które tym razem zakończyły się porażką. Historyczny wynik drużyny Adama Nawałki stał się wyznacznikiem dla jego następców. W obliczu EURO 2024 obecny selekcjoner reprezentacji Polski podkreślił, że jego zespół różni się od ekipy z 2016 roku, jednak wierzy, że zawodnicy są w stanie osiągnąć sukces.

Drużyna nie jest na tym etapie, wtedy więcej zawodników grało w Lidze Mistrzów. Ale niedawne baraże pokazały, że potrafimy być zespołem scementowanym. To jest grupa, która chce coś osiągnąć i jako zespół możemy wiele zdziałać. Wierzę w to. Zrobimy wszystko, żeby ludzie byli szczęśliwi i żeby się nas przyjemnie oglądało. Jedziemy zagrać dobre Euro. - zapowiedział Michał Probierz w programie “Fakty po Faktach”

Robert Lewandowski rozwiał wątpliwości. Zdradził, gdzie zagra w przyszłym sezonie

Zaskakująca deklaracja Probierza

Rozmowa z Michałem Probierzem przeszła na temat oczekiwań selekcjonera wobec gry reprezentacji Polski na nadchodzącym turnieju. 51-latek nie zawahał się i postawił dość odważną tezę, która mogła zszokować widzów i kibiców drużyny. Probierz stwierdził wprost, że w przypadku wyjścia z grupy D Polacy staną się jednym z faworytów do wygrania EURO.

Byłem w Niemczech wiele razy, mieszkałem w tym kraju, więc nie jadę tam na wycieczkę. Mamy bardzo silną grupę, ale przed meczem jeszcze nikt nie wygrał, a przegrało wielu. Jeśli uda nam się wyjść z tak silnej grupy, to będziemy jednym z  faworytów turnieju - wypalił Probierz

ZOBACZ TAKŻE: Michał Probierz zwrócił się do kibiców. Jasna deklaracja selekcjonera

Wszystkie ręce na pokład

Już za kilka dni poznamy nazwiska 29 zawodników, którzy pojawią się na czerwcowym zgrupowaniu reprezentacji Polski w Warszawie. Michał Probierz ogłosi swój wybór w środę 29 maja i tym samym rozpocznie ostatni etap przygotowań przed turniejem w Niemczech. Piłkarze będą trenować pod czujnym okiem selekcjonera, który będzie musiał odrzucić z tej grupy trzech zawodników. UEFA umożliwiła wszystkim reprezentacjom na zabranie na turniej 26 graczy, a Probierz będzie musiał podjąć ważną decyzję, kto wystąpi na mistrzostwach Europy, a kto obejrzy turniej z perspektywy kibica.

Po wybraniu ostatecznego składu drużyny biało-czerwoni zmierzą się w towarzyskich meczach z Ukrainą (7 czerwca) i Turcją (10 czerwca), które będą ostatnimi testami przed wyjazdem do Niemiec. Polacy rozpoczną zmagania na niemieckich boiskach 16 czerwca, gdy zmierzą się z Holandią. 21 czerwca rywalami polskiej drużyny będzie Austria, natomiast 25 czerwca podopieczni Probierza rozegrają mecz z Francją.