Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Legendarny piłkarz był bezlitosny. Ocenił szansę Polaków na EURO 2024
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 24.05.2024 12:07

Legendarny piłkarz był bezlitosny. Ocenił szansę Polaków na EURO 2024

Reprezentacja Polski
Fot. East News/ Andrzej Iwanczuk

Eksperci i dziennikarze z całej Europy analizują wszystkie reprezentacje na EURO 2024 i potencjalne scenariusze, dotyczące przebiegu turnieju. Swoje zdanie na temat rywalizacji na niemieckich boiskach przedstawił m.in. Jamie Carragher, który nie skupił się tylko na swojej reprezentacji. Były piłkarz Liverpoolu i angielskiej drużyny narodowej wytypował kandydatów do awansu do fazy pucharowej i przy okazji przekreślił jakiekolwiek szanse dla reprezentacji Polski.

Predykcje Carraghera

Jamie Carragher od kilku lat jest jednym z najważniejszych ekspertów w angielskich mediach, regularnie goszcząc w programach Sky Sports i TNT Sports. Kilka dni temu były piłkarz Liverpoolu i reprezentacji Anglii przekazał na łamach dziennika “The Telegraph" swoje spostrzeżenia, na temat zbliżającego się turnieju EURO 2024 i wytypował faworytów do zdobycia trofeum.

Carragher nie miał dobrych wieści dla kibiców reprezentacji Polski, ponieważ w jego zestawieniu, Polska znalazła się na ostatnim miejscu w grupie D. Zdaniem Anglika, podopieczni Michała Probierza nie mają szans na awans do fazy pucharowej, w odróżnieniu od Francuzów i Holendrów, którzy w jego ocenie przejdą do kolejnej fazy turnieju.

Kolejność zespołów w grupie D według Jamiego Carraghera:

  1. 1. Francja
  2. 2. Holandia
  3. 3. Austria
  4. 4. Polska
Reprezentant Polski bohaterem hitowego transferu? Włosi nie mają wątpliwości

Potencjalny hit w półfinale okiem byłego piłkarza

Carragher wytypował cztery reprezentacje, które jego zdaniem będą faworytami do sięgnięcia po tytuł mistrzów Europy. 46-latek wymienił w tym gronie Niemców, Francuzów, Portugalczyków i Anglików, z kolei mianem “czarnego konia” całego turnieju określił reprezentację Rumunii.

Były piłkarz zasugerował, że w półfinale turnieju mogą spotkać się Francuzi i Anglicy, jednak co zaskakujące, nie wytypował swoich rodaków jako faworytów do zwycięstwa. Carragher stwierdził, że “Trójkolorowi” mają bardzo dobrą drużynę i to właśnie oni, przejdą do finału, eliminując “Synów Albionu”.

Nie widzę możliwości, aby Anglia pokonała Francję. Wiem, że ostatni mecz był bardzo zacięty, jednak zawsze czuję, że oni (Francuzi - przyp. red) mają tę odrobinę przewagi […] Myślę o Mbappe, myślę o Griezmannie, z pewnością dwóch najlepszych obecnie (zawodników - przyp. red) na świecie. Nie jestem pewien, czy mamy obrońców, którzy mogliby ich powstrzymać - przekazał Jamie Carraher cytowany przez “The Mirror”

ZOBACZ TAKŻE: Polska faworytem na EURO 2024? Michał Probierz nie ma wątpliwości, wskazał jeden warunek

Trudne zadanie dla reprezentacji Polski

Mimo tego, że większość ekspertów nie stawia Polski w roli faworytów i skazuje ich na porażkę w fazie grupowej, Michał Probierz zachowuje spokój. Selekcjoner reprezentacji Polski nie przejmuje się opiniami z zewnątrz, o czym wielokrotnie informował w wywiadach i na konferencjach prasowych i skupia się wyłącznie na przygotowaniu drużyny do gry na mistrzostwach Europy. Polacy będą mieli bardzo trudne zadanie, jakim będzie awans z grupy D, jednak zdaniem Probierza wszystko może się zdarzyć, a w przypadku awansu do fazy pucharowej biało-czerwoni dołączą do grona faworytów turnieju.

Byłem w Niemczech wiele razy, mieszkałem w tym kraju, więc nie jadę tam na wycieczkę. Mamy bardzo silną grupę, ale przed meczem jeszcze nikt nie wygrał, a przegrało wielu. Jeśli uda nam się wyjść z tak silnej grupy, to będziemy jednym z faworytów turnieju - przekazał Probierz w programie “Fakty po Faktach”