Sport.Goniec.pl > Tenis > Pilne wieści ws. Igi Świątek. Niemcy ogłosili to oficjalnie
Karol Osiński
Karol Osiński 15.05.2024 20:00

Pilne wieści ws. Igi Świątek. Niemcy ogłosili to oficjalnie

Iga Świątek
Fot. THOMAS KIENZLE/AFP/East News

Iga Świątek po raz pierwszy w karierze weźmie udział w turnieju WTA 500 w Berlinie. Włodarze zawodów przekazali oficjalnie, że Polka pojawi się w stolicy Niemiec tuż przed startem Wimbledonu. Będzie to dla niej znakomita okazja, by poćwiczyć przed trawiastym turniejem Wielkiego Szlema.

Iga Świątek zagra w turnieju w Berlinie

Iga Świątek miała okazję zagrać w turnieju w Berlinie już dwa lata temu. Tuż przed rozpoczęciem zdecydowała się zrezygnować z tej możliwości ze względu na napięty terminarz oraz dużej ilości gier za sobą. Polka kontynuowała wówczas serię 35 zwycięstw pod rząd.

Na tę chwilę nic nie wskazuje na to, by terminarz uległ zmianie, jednak raszynianka nie podjęła tej samej decyzji po raz drugi. Postanowiła, że pojawi się w stolicy Niemiec, by w ten sposób przygotować się do Wimbledonu, który wystartuje zaraz po zakończeniu tych zawodów.

Porażka polskiej reprezentacji, Niemcy triumfują. Kibice są rozżaleni, nie na to liczyli

Plejada gwiazd tenisa na kortach w Berlinie

Prawdopodobnie czeka nas jedna z najgorętszych rozgrzewek przed Wimbledonem. W ubiegłym roku Iga Świątek przygotowywała się do Wimbledonu w Bad Homburgu, jednak teraz dołączyła do najlepszych zawodniczek na świecie, które wcześniej zdecydowały się zaakceptować warunki organizatorów WTA 500 w Berlinie.

Do stolicy Niemiec przyjadą takie zawodniczki, jak m.in.: Qinwen Zheng, Maria Sakkari, Naomi Osaka, Coco Gauff czy Aryna Sabalenka. Żadna z wymienionych zawodniczek nie triumfowała jeszcze w tych zawodach. W ubiegłym roku zwyciężyła Czeszka Petra Kvitova, która w finale wyeliminowała Chorwatkę Donnę Vekić.

ZOBACZ TEŻ: Justyna Żyła pokazała romantyczne zdjęcie. Tonie w objęciach narzeczonego

Iga Świątek powalczy o dużą kasę

Trudno się dziwić, że tak dużo najlepszych tenisistek świata zdecydowało się na uczestnictwo w turnieju w Berlinie. Organizatorzy przekazali, że pula nagród wynosi 900 tys. euro, co na rangę 500 jest naprawdę wysoką kwotą.

Warto dodać, że Iga Świątek naprawdę dobrze radzi sobie na niemieckich kortach. Dwukrotnie zwyciężała turnieje w Stuttgarcie, a we wspomnianym wcześniej Bad Homburgu w ubiegłym roku oddała walkowerem półfinał z Lucią Bronzetti.