Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Pechowe losowanie Ligi Narodów. Polska zagra z dwiema potęgami
Bartłomiej Cieślak
Bartłomiej Cieślak 08.02.2024 19:15

Pechowe losowanie Ligi Narodów. Polska zagra z dwiema potęgami

Robert Lewandowski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W czwartek 8 lutego o godz. 18 rozpoczęło się losowanie tegorocznej edycji Ligi Narodów. Polska nie mogła liczyć na łatwych rywali, bowiem biało-czerwoni znaleźli się w dopiero trzecim koszyku.

Losowanie Ligi Narodów 2024

Wiemy już, z kim reprezentacja Polski w piłce nożnej zagra w Lidze Narodów 2024. Losowanie odbyło się w Paryżu, a jedyne pocieszenie jest takie, że po raz kolejny nasi piłkarze znaleźli się w najwyższej dywizji A. Na tym jednak dobre wiadomości raczej się kończą.

Z kim zagra Polska w Lidze Narodów?

Co prawda udało się ominąć drużyny takie jak Francja czy Hiszpania, ale los i tak nie był łaskawy dla Roberta Lewandowskiego i jego kolegów. W grupie A1 zagramy bowiem z Chorwacją, Portugalią i Szkocją.

Przypomnijmy, że reprezentacja Chorwacji w 2018 roku była wicemistrzem świata, a z 2022 roku zdobyła brązowy medal MŚ. Z kolei Portugalia pod wodzą Cristiano Ronaldo w 2016 roku zdobyła mistrzostwo Europy, a na MŚ w Katarze w 2022 roku dotarła do ćwierćfinałów.

Liga Narodów - grupy, terminarz

Wyniki losowania w dywizji A:

  • Grupa A1: Chorwacja, Portugalia, Polska, Szkocja
  • Grupa A2: Włochy, Belgia, Francja, Izrael
  • Grupa A3: Holandia, Węgry, Niemcy, Bośnia i Hercegowina
  • Grupa A4: Hiszpania, Dania, Szwajcaria, Serbia

Mecze odbywać się będą od września do listopada 2024 roku w formacie każdy z każdym u siebie i na wyjeździe. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do fazy pucharowej, która rozegrana zostanie w marcu 2025 roku. Jest to nowość, bowiem w poprzednich latach tylko zwycięzca grupy awansował dalej.