Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Olisadebe był gwiazdą polskiej kadry. Trudno uwierzyć, czym dziś się zajmuje
Irmina Jach
Irmina Jach 06.04.2024 22:15

Olisadebe był gwiazdą polskiej kadry. Trudno uwierzyć, czym dziś się zajmuje

polska kadra narodowa
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Emmanuel Olisadebe był jednym z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy polskiej kadry. Po zakończeniu kariery sportowej wycofał się z życia publicznego. Czym obecnie się zajmuje?

Emmanuel Olisadebe był ulubieńcem polskich kibiców

Emmanuel Olisadebe w latach 2000-2004 był jednym z zawodników polskiej kadry narodowej. Wraz z biało-czerwonymi wziął udział w turnieju finałowym Mistrzostw Świata 2002. Sportowiec przyciągnął uwagę PZPN udanymi występami w barwach Polonii Warszawa. Był pierwszym czarnoskórym zawodnikiem reprezentacji Polski w historii.

U schyłku kariery wciąż marzył o pozostaniu nad Wisłą. Niestety, nie udało mu się przejść testów w Lechii Gdańsk. W 2013 roku ostatecznie zniknął z życia publicznego i radarów kibiców.

Fenomenalny gol Przemysława Frankowskiego. Strzał jeden na milion

Emmanuel Olisadebe wrócił do Nigerii

Martins Ekwueme, bliski przyjaciel Emmanuela Olisadebe, w wywiadzie dla portalu weszlo.com przekazał, że były piłkarz doskonale radzi sobie poza światem sportu. 45-latek podjął decyzję o powrocie do Nigerii.

Jest deweloperem. Buduje i sprzedaje nieruchomości. Ma swoje hotele. Jest spoko, wszystko u niego jest dobrze, nie ma powodów do zmartwień. Na zdjęciach widać było, że mu trochę kilogramów przybyło, ale trenuje jeszcze piłkę, w oldbojach sobie gra — czytamy.

ZOBACZ TAKŻE: Afera w polskich skokach. Trener zwolniony, dowiedział się z mediów

Jak dziś wygląda Emmanuel Olisadebe? Trudno go rozpoznać

Emmanuel Olisadebe po zakończeniu kariery sportowej nieco się zmienił. Kilka miesięcy temu media społecznościowe obiegło zdjęcie byłego reprezentanta Polski, który wyraźnie przybrał na wadze. 

Ku rozczarowaniu fanów, pierwszy czarnoskóry piłkarz w polskiej kadrze narodowej nie zamierza już wracać do Europy. Niegdyś wyznał, że w rodzinnej Nigerii żyje mu się znacznie lepiej.

Szczerze mówiąc, nie jestem zbyt ambitną osobą, taki mam charakter, więc nie mógłbym żyć w Europie, gdzie presja codziennego życia jest bardzo duża. Mieszkałem w Europie, więc potrafię to porównać. Według mnie w Nigerii żyje się o wiele łatwiej — mówił Emmanuel Olisadebe w jednym z ostatnich wywiadów.

olisadebe.jpg
Fot. Facebook/KS Legnickie Pole