Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Ogromna kara dotknie też Krzysztofa Piątka. UEFA była bezlitosna
Bartosz Nawrocki 07.09.2024 10:42

Ogromna kara dotknie też Krzysztofa Piątka. UEFA była bezlitosna

Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek jest na fali wznoszącej, jeśli chodzi o występy w tureckim Basaksehirze. Tylko w ostatnim meczu przed przerwą reprezentacyjną strzelił hat-tricka w fantastycznych okolicznościach. Teraz jednak, po tych chwilach uniesienia przyszło gwałtowne lądowanie. UEFA nie miała litości dla klubu Piątka.

Świetny start Krzysztofa Piątka w lidze tureckiej

Krzysztof Piątek i jego Basaksehir Stambuł fantastycznie rozpoczęli nowy sezon. Klubowi udało się awansować do fazy ligowej Ligi Konferencji, a polski napastnik bardzo się przyczynił do tego osiągnięcia. W sumie w meczach eliminacyjnych strzelił 4 bramki, ale i w tureckiej Super Lig nie zawodzi. Piątek jest królem strzelców, ex aequo z Edinem Dżeko. Obaj napastnicy mają po 4 gole na swoim koncie. Szczególne wrażenie robi jednak osiągnięcia Polaka w ostatnim ligowym starciu z Antalyasporem. Piątek wszedł na boisko w drugiej połowie i praktycznie sam zadecydował o wygranej swojego zespołu. W ciągu 16 minut ustrzelił hat-tricka, a jego drużyna wygrała 5:2. Dzięki temu zawodnik reprezentacji Polski został zawodnikiem meczu i mógł zabrać piłkę meczową do domu.

Błaszczykowski wyznał to po latach. Trudno uwierzyć, co jego żona zrobiła po finale Ligi Mistrzów Fatalne wieści dla Huberta Hurkacza. Wszystko rozstrzygnęło się w nocy

Kara dla klubu Piątka od UEFY

Mimo dobrych wyników na początku sezonu Basaksehir, a także Krzysztofa Piątka nie omijają złe wieści. Po chwilach uniesień spowodowanych dobrymi wynikami, przyszedł czas na twarde lądowanie. UEFA właśnie ukarała turecki klub i nie stroniła od zadania mocno odczuwalnej kary. Basaksehir został wykluczony z europejskich pucharów na okres kolejnych 3 lat. Tym samym, jeśli Piątek zdecydowałby się na kontynuowanie gry w tym zespole, nie będzie mógł liczyć na występy w zmaganiach kontynentalnych. Jest jednak jeden pozytyw - kara zacznie obowiązywać od przyszłego sezonu, zatem obecnie trwająca kampania jest ostatnią, w której Basaksehir może powalczyć, zanim decyzja UEFA zacznie obowiązywać.

A jaki jest powód zadania tak brutalnych konsekwencji? To efekt złamania zasad finansowych przez turecki zespół. Drużyna ze Stambułu przekroczyła limit wydatków, które zgodnie z regulacjami UEFY nie mogą przekraczać 80% dochodów klubu.

ZOBACZ: Nowy król reprezentacji Polski. To on wygrał mecz ze Szkocją, poziom lepszy od reszty