Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Nowy selekcjoner Polaków wylądował w Warszawie? Fernando Santos tajną kartą PZPN
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 23.01.2023 16:10

Nowy selekcjoner Polaków wylądował w Warszawie? Fernando Santos tajną kartą PZPN

KAPIF
KAPIF

Fernando Santos nowym selekcjonerem reprezentacji Polski? Samolot z Portugalczykiem wylądował w Warszawie i wiele wskazuje na to, że to właśnie on był tajną zagraniczną kartą w rękawie Cezarego Kuleszy.

Fernando Santos nowym selekcjonerem?

Fernando Santos, były selekcjoner reprezentacji Portugalii, wylądował na lotnisku w Warszawie, jak poinformował portal Sport.pl. Doświadczony trener miałby być ukrytą opcją Cezarego Kuleszy w kontekście wybrania przyszłego selekcjonera.

Prezes PZPN poinformował, że we wtorek na Stadionie Narodowym poinformuje o tym, kto został nowym selekcjonerem w miejsce skompromitowanego i zwolnionego Czesława Michniewicza. Dotychczas na tapecie pojawiały się nazwiska jedynie zagranicznych trenerów, a wśród nich nie wymieniano Santosa.

Według dziennikarzy duże szanse na objęcie polskiej reprezentacji miał Paulo Bento, były selekcjoner reprezentacji Portugalii i rodak Santosa. Okazało się jednak, że to najpewniej nie on pojawi się we wtorek na konferencji prasowej.

Kim jest Fernando Santos?

Fernando Santos to niezwykle ważna postać dla reprezentacji Portugalii - to właśnie za jego kadencji Portugalczycy wywalczyli mistrzostwo Europy. W Katarze drużyna dotarła do ćwierćfinałów i stwierdzono, że Fernando Santos pożegna się ze swoją pozycją.

Dało to szansę na rozmowy między nim a zarządem PZPN. Żeby zostać selekcjonerem reprezentacji Polski należało m.in. spełnić warunek o wystarczającej liczbie lat pracy selekcjonerskiej w innym kraju. Santos może pochwalić się również prowadzeniem reprezentacji Grecji.

Na oficjalne ogłoszenie selekcjonera musimy czekać jednak do wtorku do godziny 13. Być może Fernando Santos pojawił się w Warszawie, by podpisać niezbędne dokumenty i rozmówić się z Kuleszą.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Sport.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!