Sport.Goniec.pl > Tenis > Novak Djoković w pięknych słowach o Idze Świątek. Serb docenił klasę Polki
Rafał Szpręgiel
Rafał Szpręgiel 31.08.2023 13:34

Novak Djoković w pięknych słowach o Idze Świątek. Serb docenił klasę Polki

Novak Djoković Iga Świątek
KENA BETANCUR/AFP/East News, youtube.com/US Open Tennis Championship (zrzut ekranu)

Jedna z największych gwiazd światowego tenisa, Novak Djoković kapitalne radzi sobie podczas tegorocznego US Open. Serb jest już pewny, że po turnieju, nie zważając na to, co się wydarzy, awansuje na pozycję lidera rankingu ATP. "Nole" po jednym z meczów został zapytany o Igę Świątek, która obecnie również jest jedną z najlepszych tenisistek na świecie. Odpowiedź 36-latka z pewnością ucieszy polskich kibiców.

Wielki powrót Novaka Djokovicia na US Open. Serb idzie jak burza

Novak Djoković, czyli obecnie 2. rakieta męskiego tenisa, po roku przerwy spowodowanej nieszczepieniem się na koronawirusa wrócił na US Open. Forma Serba w tych rozgrywkach jest niesamowita. "Nole" radzi sobie fenomenalnie, a na dodatek może być już pewny awansu na pozycję lidera rankingu ATP po zakończonym turnieju.

Na ten moment Djoković pokonał dwóch rywali. Pierwszym, który poległ był Francuz, Alexander Muller. Mecz zakończył się wynikiem 6:0, 6:2, 6:3. Drugim przeciwnikiem, pokonanym przez 36-latka, był Hiszpan Bernabe Zapata Miralles. Rezultat tego pojedynku wyniósł 6:4, 6:1, 6:1.

Stefano Lavarini nie krył rozczarowania po przegranej z Turcją. "Mogliśmy zrobić więcej"

Iga Świątek jak Novak Djoković. Świetny start Polki w US Open

Na twardych kortach dotychczas również dominuje Iga Świątek. Polka już zameldowała się w III rundzie US Open. Po drodze udało się jej zwyciężyć z Rebeccą Peterson (6:0, 6:1) oraz z Darią Saville (6:3, 6:4).

Dziennikarze, widząc podobieństwo co do gry Djokovicia i Świątek, postanowili zapytać się tenisistę na konferencji prasowej o Polkę i o ocenę jej gry na nowojorskiej ziemi. Odpowiedź była niezwykle miła.

Novak Djoković docenił Igę Świątek. Uznał, że już teraz jest legendą tenisa

Serb wypowiedział się o Idze Świątek w wyjątkowych słowach. - Uwielbiam jej poświęcenie tenisowi. Ma imponującego ducha walki i jest jedną z zawodniczek z najwyższym odsetkiem wygranych w historii. To godne podziwu, jak podchodzi do każdego punktu. Uwielbiam jej mentalność i ducha walki - stwierdził Serb. Podkreślił również, że Polka już teraz może określać się mianem legendy tenisa.

Słowa Novaka Djokovicia odbiły się szerokim echem w naszym kraju. Jedna z internautek wyraziła swój zachwyt oceną Igi Świątek ze strony najlepszych tenisistów świata. - Szczerze powiem, że nic mnie tak nie cieszy, jak to, że CAŁA wielka czwórka mówi, że kocha Igę i widać, że ją wspierają! Niektórych rzeczy nie kupisz - skwitowała.

Źródło: Goniec Sport, x.com/dsenkowski07