Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Nie żyje utytułowany skoczek narciarski. Był mistrzem Polski
Michał Pokorski
Michał Pokorski 05.07.2024 20:22

Nie żyje utytułowany skoczek narciarski. Był mistrzem Polski

Janusz Duda
fot. Pixabay/Henryk Niestrój; screen Facebook/ Janusz Duda

W piątek Polskę obiegły smutne informacje. Zmarł emerytowany skoczek narciarski z Podhala, był m.in. wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski. O jego śmierci poinformowała gazeta Tygodnik Podhalański. Zakopane w żałobie po stracie utytułowanego sportowca.

Nie żyje Janusz Duda

O śmierci Janusza Dudy poinformował Tygodnik Podhalański. Gazeta podała informację w piątkowe popołudnie. Emerytowany skoczek narciarski był znany w swoich okolicach. Jak czytamy w komunikacie prasowym:

Janusza Dudę znało wielu mieszkańców Zakopanem. Zawsze uśmiechnięty, pomocny. Miał 63 lata - podaje portal.

Na sportowej emeryturze Zakopiańczyk pracował w urzędzie miasta. Przez wiele lat jeździł tam jako kierowca, zawsze służąc pomocą innym.

Iga Świątek nagle wypaliła podczas wywiadu. Ostra odpowiedź tenisistki

Podhale w żałobie

Janusz Duda był bardzo poważany w swoich okolicach. Informacja o śmierci byłego sportowca poruszyła Zakopiańczyków. Na portalu społecznościowym mieszkańcy Podhala składają kondolencje, sami również opłakują utratę 63-latka.

CZYTAJ TAKŻE: Dramat gwiazdy FC Barcelony w hicie Euro 2024

Kariera sportowa Janusza Dudy

Janusz Duda urodził się w 1961 roku. Swoje sportowe umiejętności szlifował w klubach Wisła Gwardia Zakopane, oraz WKS Zakopane. Jego zawodowa kariera trwała blisko 18 lat. Pierwsze sukcesy notował już jako junior, ale największy triumf odniósł w wieku 22 lat. Wówczas skoczek został mistrzem Polski na skoczni normalnej. Rok później Janusz Duda tytułu nie obronił, ale zdobył brązowy medal mistrzostw kraju.

W latach 1980-1984 startował w Pucharze Świata. Jego najlepszy wynik z międzynarodowych zawodów to 30. miejsce w rodzinnym Zakopanem. Skoczek wystartował także raz w Turnieju Czterech Skoczni. W swoich czasach był jednym z najlepszych skoczków Polsce.