Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Nie żyje Andrzej Iwan. Były reprezentant Polski miał 63 lata
Piotr Dutka
Piotr Dutka 27.12.2022 14:49

Nie żyje Andrzej Iwan. Były reprezentant Polski miał 63 lata

Młody górnik zostawił kochającą żonę i osierocił dwoje dzieci.
Pixabay/Henryk Niestrój

We wtorek 27 grudnia, polskie media obiegła smutna wiadomość o śmierci byłego reprezentanta Polski, Andrzeja Iwana.

Z ekipą "Białej Gwiazdy" oraz zabrzańskim Górnikiem Iwan wywalczył łącznie cztery tytuły mistrza Polski (trzy z Górnikiem). Zdobył ponad 90 bramek w dawnej I lidze (obecnie Ekstraklasa).

Tuż po zakończeniu swojej piłkarskiej przygody próbował swoich sił jako trener. Był m.in asystentem Adama Nawałki w Wiśle, a także Zagłębiu Lubin. Pracował również jako ekspert i był cenionym komentatorem piłkarskim.

Andrzej Iwan był wychowankiem Wandy Kraków, a przede wszystkim legendą krakowskiej Wisły, a także były piłkarz Górnika Zabrze, czy też greckiego Arisu Saloniki.

Jak podał dziennikarz radiowy Marek Balawajder, były piłkarz i trener odszedł w wieku 63 lat. Przez większość swojej zawodowej kariery był związany z Wisłą Kraków, dla której rozegrał 198 spotkań i strzelił 69 bramek.

Andrzej Iwan był cenionym reprezentantem Polski. W drużynie narodowej rozegrał 29 spotkań i strzelił 11 bramek. Został powołany na mundial w Argentynie w 1978. Występował także na mundialu w Hiszpanii w 1982 roku, gdzie Polacy zajęli trzecie miejsce.

Oprócz krakowskiego klubu reprezentował barwy m.in. Górnika Zabrze oraz niemieckiego VfL Bochum.

Druzgocące wiadomości obiegły sieć. Nie żyje Andrzej Iwan, były reprezentant Polski, a także medalista z mundialu w Hiszpanii z 1982 roku. Legendarny piłkarz Wisły Kraków zmarł w wieku 63 lat. Przyczyna śmierci nie jest znana.

Wiadomo, że były piłkarz zmarł w rodzinnym Krakowie w wieku 63 lat. Przyczyna śmierci nie jest znana. Warto podkreślić, że przez wiele lat zmagał się z problemem alkoholowym.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: