Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Nenad Bjelica: "Spodziewałem się po was więcej"
Irmina Jach
Irmina Jach 09.12.2022 18:07

Nenad Bjelica: "Spodziewałem się po was więcej"

Michniewicz
KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News ANTHONY DEVLIN/AFP/East News

Nenad Bjelica, chorwacki trener piłkarski, jest obecnie wolny. Portal Wirtualna Polska Sportowe Fakty zapytał selekcjonera, czy byłby zainteresowany zastąpieniem Czesława Michniewicza. Jego odpowiedź zaskoczy wielu kibiców.

Nenad Bjelica ma już za sobą pierwsze kroki zawodowe na polskim gruncie. Selekcjoner w latach 2016-2018 był trenerem Lecha Poznań. W rozmowie z portalem Wirtualna Polska Sportowe Fakty ocenił grę biało-czerwonych podczas mundialu.

Nenad Bjelica: "Spodziewałem się po was więcej"

- Szczerze? Spodziewałem się po was więcej. Więcej intensywności, lepszej gry, więcej ambicji, mniej zachowawczości. Takie są moje odczucia. Natomiast nie mogę powiedzieć, że jestem Polską rozczarowany, bo jednak wyszliście z grupy - ocenił.

Na pytanie, czy chciałby zastąpić Czesława Michniewicza, Nenad Bjelica odpowiedział raczej wymijająco. Pozostawił jednak otwartą furtkę do ewentualnych negocjacji. - Polska ma obecnie selekcjonera, więc byłoby nieelegancko mówić w takiej sytuacji, czy ta posada by mnie interesowała. Natomiast powiem tak: faktycznie, obecnie nie jestem nigdzie zatrudniony, a to oznacza, że jestem otwarty na wszelkie rozmowy. Z każdym - mówił chorwacki trener w rozmowie z portalem Wirtualna Polska Sportowe Fakty.

Selekcjoner przyznał, że jest już po rozmowach z Włochami i Turcją, jednak ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Co ciekawe, wciąż czuje się komfortowo, porozumiewając się w języku polskim. - Wciąż mam dużo kontaktów w Polsce. Te dwa lata w Lechu to był bardzo ciekawy czas. Dobrze wspominam klub, ligę i Polskę jako kraj. A czy kiedyś wrócę? Tego nigdy nie wiadomo - odpowiedział w naszym ojczystym języku.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wirtualna Polska Sportowe Fakty