Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Natalia Maliszewska, polska multimedalistka zawieszona. Grożą jej lata dyskwalifikacji, łamała przepisy
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 12.09.2023 12:07

Natalia Maliszewska, polska multimedalistka zawieszona. Grożą jej lata dyskwalifikacji, łamała przepisy

Natalia Maliszewska
PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Polska mulitmedalistka mistrzostw świata i Europy w łyżwiarstwie szybkim, Natalia Maliszewska, zawieszona - taka informację przekazała POLADA. Grożą jej lata przerwy od udziału w zawodach. Wszystko przez łamanie przepisów. Sprawa może być dla niej fatalna. 

Natalia Maliszewska zawieszona

Natalia Maliszewska przez lata wydawała się jedną z najbardziej etycznych i skupionych na swojej dyscyplinie zawodniczek. W ostatnim czasie pojawiły się jednak sygnały, że coś jest nie tak. Światowa Agencja Antydopingowa nie mogła puścić tego płazem.

Jak oficjalnie przekazała POLADA, łyżwiarka szybka została zawieszona i grożą jej nawet dwa lata dyskwalifikacji. To ogromny cios dla dyscypliny i polskiej reprezentacji.

Kibice pokazali dosadnie, co myślą o polskich piłkarzach. Tak przywitali ich na lotnisku

Natalia Maliszewska łamała przepisy

W rozmowie z Radiem ZET szef POLADA, Michał Rynkowski, przekazał, że Natalia Maliszewska unikała kontroli antydopingowych i tym samym łamała przepisy. Chodzi o konkretne trzy błędy, do których doszło w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 

Dwa razy błędnie wprowadzono dane pobytowe do systemu ADAMS, a raz doszło do nieudanej próby kontroli w okienku kontrolnym. Sprawa będzie teraz wyjaśniana z samą zainteresowaną i jej otoczeniem.

Natalia Maliszewska ma na koncie wielkie triumfy

Natalia Maliszewska to duma polskiego łyżwiarstwa szybkiego. Polka zdobyła m.in. złoty medal mistrzostw Europy w 2019 roku w swojej koronnej konkurencji, czyli wyścigu na 500 metrów. Sukcesy odnosiła jeszcze w tym roku - zdobyła srebro mistrzostw Europy podczas zawodów rozgrywanych w Gdańsku. Udało jej się również zdobyć ten sam krążek podczas mistrzostw świata w Montrealu (2018). 

Maliszewska to jedyna Polka, która kiedykolwiek wygrała Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim w kategorii 500 m (sezon 2018/2019). Ten wyczyn niemal powtórzyła w ubiegłym sezonie (2022/2023), zdobywając drugie miejsce. 

Źródło: Radio ZET