Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Mundial 2022. Transmisja Mistrzostw Świata w Katarze w TVP. Powstaje specjalny kanał. "Musimy zaprezentować wszystko, co mamy najlepsze"
Karolina Kruszewska
Karolina Kruszewska 16.11.2022 14:24

Mundial 2022. Transmisja Mistrzostw Świata w Katarze w TVP. Powstaje specjalny kanał. "Musimy zaprezentować wszystko, co mamy najlepsze"

Mundial 2022
materiały prasowe

Mundial 2022 będzie w całości transmitowany w TVP. Telewizja Polska będzie pokazywać mecze rozgrywane w ramach Mistrzostw Świata w Katarze na czterech stacjach. Dodatkowo powstanie zupełnie nowy kanał TVP 4K. "Musimy zaprezentować wszystko, co mamy najlepsze, zbudować atmosferę mundialu" - zapowiada Marek Szkolnikowski, szef TVP Sport.

Mundial 2022 w Katarze

Mundial 2022 rozpoczyna się za kilka dni. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbywają się w tym roku w Katarze, choć wybór tego kraju wzbudzał od samego początku niemałe kontrowersje. Sepp Blatter w ostatnim wywiadzie z "Tages-Anzeiger" przytoczył głosowanie z 2010 roku. - Chodziło też o pieniądze. Sześć miesięcy później Katar kupił od Francuzów myśliwce za 14,6 miliarda dolarów - wspominając, że do głosowania na Katar przekonano Francuza M. Platiniego, ówczesnego prezydenta UEFA.

Marek Szkolimowski, szef TVP Sport w rozmowie z Wirtualnymi Mediami przyznał, że Mundial w Katarze pokazuje, że za pieniądze można kupić dosłownie wszystko, nawet "taką świętość". - Była to absolutnie skandaliczna decyzja, pokazująca, że za pieniądze można kupić w dzisiejszych czasach wszystko. Nawet taka świętość jak mundial organizowany raz na cztery lata w lecie została sprzedana za „judaszowe srebrniki”.

Mundial 2022. Transmisja meczów w TVP

TVP będzie w całości transmitować Mundial 2022. Mecze będzie można oglądać na czterech różnych stacjach, w tym na zupełnie nowym kanale TVP 4K, który zostanie uruchomiony 20 listopada. Tego dnia widzowie będą mogli obejrzeć na żywo ceremonię otwarcia mistrzostw oraz mecz inauguracyjny: Katar – Ekwador. - Telewizja Polska jest liderem dystrybucji sygnału telewizyjnego najwyższej rozdzielczości. Wszystkie transmisje i retransmisje meczów z mundialu w Katarze będą realizowane w jakości UHD, dzięki czemu fani futbolu – podobnie jak w przypadku Mistrzostw Świata w Rosji w 2018 roku oraz Euro 2020 – będą mogli poczuć wyjątkową atmosferę tego piłkarskiego święta – mówi Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji TVP.

- Aby przyciągnąć widzów, musimy zaprezentować wszystko, co mamy najlepsze, zbudować atmosferę mundialu. Wielkie turnieje mają swoją dynamikę. Nawet jeżeli ktoś dzisiaj sobie myśli, że jeszcze trochę czasu do tych mistrzostw zostało, to gdy zabrzmi pierwszy gwizdek, atmosfera stanie się bardzo gorąca. Mamy nadzieję, że rzeczywiście ten pierwszy mecz z Meksykiem pozwoli nam wejść na tę falę dużych uniesień - zaznaczył Marek Szkolnikowski Wirtualnym Mediom.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wirtualnemedia.pl, materiały prasowe TVP