Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Mocne słowa o karnym, którego podyktował Marciniak. Sędzia zabrał głos
Irmina Jach
Irmina Jach 18.12.2022 18:34

Mocne słowa o karnym, którego podyktował Marciniak. Sędzia zabrał głos

Szymon Marciniak
FRANCK FIFE/AFP/East News

Mundial 2022. W 22. minucie spotkania Francja-Argentyna w polu karnym Francji, w wyniku kontaktu z Ousmane Dembele, na murawę padł Angel Di Maria. Polski sędzia Szymon Marciniak postanowił podyktować rzut karny. - Doskonała decyzja Marciniaka - ocenił w rozmowie z portalem Wirtualna Polska Sportowe Fakty ekspert sędziowski Adam Lyczmański.

W niedzielnym finale mistrzostw świata Francuzi, obecni mistrzowie świata, zmierzyli się z pretendentami do tytułu - Argentyńczykami. Spotkanie wywołało ogromne emocje wśród fanów sportowych emocji - również za sprawą Szymona Marciniak, który w 22. minucie meczu zdecydował o podyktowaniu rzutu karnego dla Argentyny.

Bezkompromisowe decyzje Marciniaka

- Doskonała decyzja Marciniaka. Klarowny rzut karny - mówił w rozmowie z portalem Wirtualna Polska Sportowe Fakty Adam Lyczmański, ekspert sędziowski Canal+ Sport. Strzelcem był oczywiście Lionel Messi, który wyprowadził zespół na prowadzenie.

Kolejną kluczową decyzję polski sędzia musiał podjąć w 79. minucie spotkania, gdy w polu karnym padł Randal Kolo Mulani. Także tym razem Szymon Marciniak nie zawahał się i wskazał na 11. metr na korzyść Francuzów. Kylian Mbappe pokonał Martineza.

- Polski sędzia ponownie podjął bardzo dobrą decyzję. Piłkarz Argentyny kopnął kolanem Francuza w podudzie - podsumował specjalista dla WP Sportowe Fakty.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wirtualna Polska

Tagi: Mundial 2022