Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Michał Probierz zaskakuje. W takim składzie Polska zagra jutro z Łotwą
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 20.11.2023 20:00

Michał Probierz zaskakuje. W takim składzie Polska zagra jutro z Łotwą

Michał Probierz
Beata Zawadzka/East News

Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz na dzisiejszej konferencji prasowej przed wtorkowym meczem towarzyskim z Łotwą przekazał, w jakim składzie wystąpią Polacy. Wielu będzie bardzo zaskoczonych. 

Michał Probierz ogłosił skład na mecz z Łotwą

Reprezentacja Polski w miniony piątek zremisowała na Stadionie Narodowym z Czechami 1:1 i pozbawiła się szansy na bezpośredni awans na Euro 2024. Biało-czerwoni zagrają w barażach. Zgrupowanie naszej kadry jednak nie zakończyło się po meczu z południowymi sąsiadami. We wtorek 21 listopada Polacy zagrają w Warszawie towarzysko z Łotwą.

Selekcjoner Michał Probierz już podczas poniedziałkowej konferencji prasowej ogłosił skład na mecz z Łotwą. Kibice mogą być zaskoczeni. Trener przewiduje sporo rotacji. Początek meczu z Łotwą na Stadionie Narodowym we wtorek o godz. 20:45.

Nie żyją dwie małe dziewczynki i ich matka. Policja zatrzymała ojca

Polska – Łotwa. Michał Probierz zaskoczył składem

- W bramce po jednej połowie zagrają Łukasz Skorupski i Marcin Bułka. Na prawej obronie będzie Przemysław Frankowski, w środku Jakub Kiwior, Mateusz Wieteska i Jan Bednarek, a na lewej stronie Nicola Zalewski. W środku pomocy zagrają Damian Szymański, Sebastian Szymański i Jakub Piotrowski, a w ataku Robert Lewandowski i Adam Buksa - zapowiedział Michał Probierz na konferencji prasowej.

Dodaj jednocześnie, że przewiduje taki skład, o ile "już nic się nie wydarzy". Jak zaznaczył Probierz, chce, aby ten mecz toczył się pod kątem ofensywnej gry reprezentacji Polski. - Chcemy doskonalić nasze elementy, m.in. pressing, utrzymywanie się przy piłce. Tak jak robiliśmy analizę zespołu Czech, tak samo robimy analizę Łotwy - powiedział.

Michał Probierz apeluje do kibiców o cierpliwość, skomentował formę Lewandowskiego

Selekcjoner liczy na sporą skuteczność swoich piłkarzy i widowiskowe spotkanie. - Wiemy, że od 2021 roku nasza reprezentacja zdobywa mało bramek. Nie było przekonującego zwycięstwa, typu 4:0, 5:0, dzięki czemu kibice byliby szczęśliwi. Potraktujemy wtorkowe spotkanie poważnie. Chcemy, żebyśmy grali płynnie, potrafili wprowadzić dobrze piłkę od defensywy poprzez środkowych pomocników. I żebyśmy zaczęli uderzać na bramkę, bo za rzadko to robimy - zapowiedział selekcjoner Michał Probierz i po raz kolejny poprosił kibiców o cierpliwość.

- Wiem, że to jest trudny etap. Trzeba to przetrwać. Przeprowadzamy zmianę pokoleniową, dlatego proszę o trochę cierpliwości, bo uważam, że nasza kadra idzie w dobrym kierunku i robi duży krok na drodze do tego, aby było lepiej - stwierdził.

Zapytany o słabszą formę Roberta Lewandowskiego w meczu z Czechami, odparł: - Nie zgodzę się z opinią, że to był fatalny mecz Roberta. Robiliśmy analizy. My musimy jako zespół wykorzystywać to, w jaki sposób on gra i wychodzi na pozycje. Często nie potrafimy zagrać mu ostatniego podania. Trochę się dziwię temu całemu hejtowi wobec jego osoby. Kiedy wprowadzał nas wcześniej na wszystkie turnieje, to był hołubiony. Wiadomo, czasami trzeba przeczekać ciężki moment. I my jako reprezentacja musimy mu teraz pomóc. Najłatwiej wieszać na kimś psy. To jest trudny moment dla niego i Robert zdaje sobie sprawę. On dopiero niedawno wrócił po kontuzji.