Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Katar 2022. Wojciech Szczęsny zwrócił się do fanów po meczu z Francją. Ujawnił, co dalej z jego karierą
Piotr Dutka
Piotr Dutka 05.12.2022 07:53

Katar 2022. Wojciech Szczęsny zwrócił się do fanów po meczu z Francją. Ujawnił, co dalej z jego karierą

Zheng Huansong/Xinhua News/East News
Zheng Huansong/Xinhua News/East News

Katar 2022. Wojciech Szczęsny był bez cienia wątpliwości jednym z największych bohaterów naszej kadry na tegorocznym mundialu w Katarze. Bramkarz włoskiego Juventusu obronił dwa rzuty karne i wielokrotnie ratował nasz zespół narodowy przed utratą gola. Tuż po zakończonym meczu Polska-Francja podbiegł do zrozpaczonego synka Liama. Jeden z liderów naszej kadry opublikował wyjątkowy post na Instagramie, w którym zwrócił się do fanów.

Niedzielne popołudnie nie było udane dla polskich kibiców, którzy musieli przełknąć gorycz porażki i uznać wyższość reprezentacji Francji. Choć Polacy przegrali 1:3 z faworyzowanym rywalem, możemy być dumni z naszej kadry narodowej.

Dziennikarze, eksperci, a także postronni widzowie przyznali, że było to najlepsze spotkanie w wykonaniu naszej reprezentacji na tegorocznym mundialu.

Jedną z głównych gwiazd naszej kadry był Wojciech Szczęsny, który skradł serca fanów świetnymi interwencjami w starciach z Arabią Saudyjską oraz z Argentyną. Również i w spotkaniu z Francją stanął na wysokości zadania, prezentując genialną formę.

W czasie niedzielnego starcia z "Trójkolorowymi" miał jednak realne wsparcie swoich najbliższych, którzy żywiołowo dopingowali go z wysokości trybun. Na meczu zjawiła się jego żona, a także malutki synek Liam.

Katar 2022. Wojciech Szczęsny zabrał głos po porażce z Francją. Złożył ważną deklarację

Tuż po końcowym gwizdku arbitra, bramkarz Juventusu natychmiast udał się do swoich bliskich. Chwilę później już przytulał swojego syna. 

Jakiś czas po później, zawodnik zdecydował się na krótkie podsumowanie mundialu w Katarze za pośrednictwem swojego Instagrama. Jednocześnie zapowiedział walkę o Euro 2024. 

- Skończyły się dla nas te Mistrzostwa Świata. Te, na które czekałem, te na które pracowałem, te, o których marzyłem. I chociaż ambicja kazała zrobić coś więcej, to wracam do domu dumny z naszej drużyny! Dziękuje bardzo wszystkim kibicom za wsparcie w tym wyjątkowym okresie. Tym ze stadionu, tym zza telewizora, ale przede wszystkim Marinie i synkowi Liamowi, który dzisiaj zrozumiał, że można przegrać z duma i honorem. Głowa do góry, zaczynamy walkę o Euro 2024 - przekazał Wojciech Szczęsny.

Jak można się domyślać, polski bramkarz w dalszym ciągu chce występować dla reprezentacji Polski. Kibice mogą być spokojni, ponieważ doświadczony goalkeeper będzie chciał zawalczyć o awans na EURO 2024, które odbędzie się tuż za naszą zachodnią granicą.

Pod postem Wojciecha Szczęsnego na Instagramie pojawiły się liczne podziękowania od fanów, jak również wyrazy najwyższego uznania. Swój szacunek wyrazili także celebryci, m.in. Monika Olejnik, Karolina Fernstein-Kraśko, Golec uOrkiestra, Rafał Jonkisz i Dominika Grosicka.

Artykuły polecane przez Goniec.pl: