Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Katar 2022. Robert Lewandowski zwrócił się do kibiców po meczu. Wystarczyło jedno słowo
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 04.12.2022 22:47

Katar 2022. Robert Lewandowski zwrócił się do kibiców po meczu. Wystarczyło jedno słowo

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. Instagram @_rl9

Przygoda polskiej reprezentacji podczas Mistrzostw Świata w Piłce nożnej w Katarze dobiegła końca. Drużyna Czesława Michniewicza przegrała dzisiejszy mecz z Francją, co wykluczyło ją z gry w ćwierćfinale. Robert Lewandowski zdobył ostatniego gola i opublikował post, w którym podziękował kibicom.

Robert Lewandowski dziękuje kibicom

Robert Lewandowski uważany jest za jednego z najlepszych piłkarzy świata. Polski napastnik jest doskonale znany kibicom z całego globu, a na swoim koncie zgromadził mnóstwo sukcesów w dziedzinie piłki nożnej. Grający dla FC Barcelony sportowiec może dopisać do listy swoich osiągnięć dwa gole podczas Mundialu.

Jedną z bramek Robert Lewandowski strzelił podczas dzisiejszego meczu z Francją, jednak to nie wystarczyło, by pokonać mistrzów świata. Polacy przegrali 3 do 1 i po dzisiejszej rozgrywce muszą opuścić Katar oraz pożegnać się z marzeniami o ćwierćfinale. Choć drużyna Czesława Michniewicza przegrała rozgrywkę, zrobiła to z podniesioną głową. Kapitan reprezentacji Polski opublikował na Instagramie wpis, w którym podziękował wszystkim kibicom.

- Dziękujemy 🇵🇱 - napisał krótko Lewandowski, serię zdjęć z dzisiejszego meczu z Francją.

Na wpis piłkarza błyskawicznie zareagowali nie tylko fani, ale również wielu polskich celebrytów. Pogratulowali mu między innymi Marianna Szrajber, Wojciech Bojanowski, Damian Michałowski, Joanna Krupa czy Jakob Kosel.

- Piłkarską godność odzyskaliśmy meczem z mistrzami świata Francuzami. Jeśli mamy już przegrywać, to zdecydowanie w takim stylu. Tak na samym końcu szkoda, bo była szansa…. Nasi piłkarze zaskoczyli na mundialu wszystkich i wszystkim. W ostatnim meczu chyba najbardziej polskich kibiców - pisał dziennikarz i prezenter, Damian Michałowski.

Artykuły polecane przez Goniec.pl: