Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Katar 2022. Polska – Francja. Kiedy i gdzie obejrzeć mecz reprezentacji?
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 01.12.2022 09:47

Katar 2022. Polska – Francja. Kiedy i gdzie obejrzeć mecz reprezentacji?

reprezentacja Polski
Foto: kadr z meczu reprezentacji Polski na Mundialu 2022, TVP Sport

Mundial 2022 w Katarze jest wyjątkowo udany dla naszej reprezentacji. Chociaż pojedynek z Argentyną przegrała, to dzięki bilansowi bramek pierwszy raz od 36 lat wywalczyła awans z grupy. Chociaż brzmi to szokująco, Polska jest w gronie szesnastu najlepszych drużyn mistrzostw świata. Teraz Roberta Lewandowskiego i spółkę czeka starcie z obrońcami tytułu z 2018 roku. Kiedy i gdzie obejrzeć mecz Polska – Francja?

Katar 2022. Czesław Michniewicz osiągnął cel. Zostanie selekcjonerem na lata?

Czesław Michniewicz objął drużynę w newralgicznym momencie. Paulo Sousa, dla którego ważniejsze od danego słowa okazały się pieniądze, uciekł z PZPN do Ameryki Południowej, gdzie szybko się na nim poznali. Stery trenera kadry narodowej objął wtedy 52-latek z Gdyni, zwany "zadaniowcem".

Pierwszą powierzoną misję wykonał "śpiewająco", bowiem zwyciężył w meczu ze Szwecją, dzięki czemu trafiliśmy na Mundial 2022. Potem chwilami nie było dobrze, jednak teraz można go mianować ojcem międzynarodowego sukcesu naszej kadry.

Krytykowany za brak stylu i zbyt defensywne ustawienie piłkarzy niestrudzenie trwa w swoich postanowieniach, dzięki czemu Polska najpierw zdobyła punkt z Meksykiem, a potem zdeklasowała Arabię Saudyjską. Cztery "oczka" wystarczyły, by z drugiego miejsca awansować do fazy pucharowej. Dzięki temu najprawdopodobniej uda mu się zachować posadę, bowiem wypełnił 100% celu postawionego mu przez prezesa PZPN, Cezarego Kuleszę. Czy 1/8 finału Mundialu 2022 będzie ostatnim meczem Polski na turnieju?

Katar 2022. Polska – Francja. Gdzie i kiedy oglądać?

Gdyby Polska wygrała w środowym meczu z Argentyną, wówczas w fazie pucharowej trafiłaby na będącą w naszym zasięgu Australię. Tak się jednak nie stało i nasi piłkarze nieco szybciej będą musieli wspiąć się na wyżyny swoich piłkarskich umiejętności.

Dziennikarze sportowi zwykli mawiać, że reprezentacja Francji jest tak bogata w talenty, że mogłaby nimi obdarzyć trzy kraje. Oni mają Kyliana Mbappé, Antoine’go Griezmann’a i Oliviera Giroud, zaś u nas największą gwiazdą jest Robert Lewandowski. Sam raczej nie zdoła ich zatrzymać, więc ważna będzie gra całej drużyny i nieokreślony team spirit.

Jak ustawi ją Czesław Michniewicz i czy znajdzie właściwą proporcję między solidną defensywą, a skutecznym atakiem? Cały naród na niego liczy, a o efektach jego zmysłu taktycznego przekonamy się już niedługo. Kiedy dokładnie?

Mecz Polska – Francja odbędzie się w 4 grudnia o godzinie 16:00 czasu polskiego. Będzie transmitowany przez Telewizję Polską na antenie TVP1, TVP Sport oraz w Internecie na stronie Sport.tvp.pl.

Nie ma wątpliwości, że tej niedzieli większość rodaków najpierw uda się do kościoła, by boskiemu obliczu wyartykułować swoje nieśmiałe życzenia o triumfie ojczyzny, następnie zje złocisty rosół i chrupiącego schabowego, by tuż po "Familiadzie" pozostać na wygodnej kanapie i w skupieniu obejrzeć wielkie sportowe widowisko, jakim zapewne będzie starcie Polaków z krajanami Napoleona Bonapartego.

Czy podopieczni Czesława Michniewicza zdołają pokonać Francuzów?

Artykuły polecane przez Goniec.pl: