Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Katar 2022. Ćwierćfinał pod znakiem zapytania? Ogromne tornado nawiedziło Katar
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 07.12.2022 19:16

Katar 2022. Ćwierćfinał pod znakiem zapytania? Ogromne tornado nawiedziło Katar

tornado w katarze
Foto - screen z nagrania serwisu informacyjnego Arabia Weather, Twitter @ArabiaWeatherSA

Katar 2022. Mundial zakończył się dla reprezentacji Polski na fazie pucharowej, jednak pod znakiem zapytania pozostały występy także pozostałych drużyn. Wszystko przez przerażające wieści z Półwyspu Arabskiego. W kraju wielkości województwa świętokrzyskiego zaobserwowano bowiem ogromne tornado, które pustoszeje tamtejsze pustynie. Czy ćwierćfinałowe mecze są zagrożone?

Katar 2022. Mecze ćwierćfinałowe zostaną odwołane przez tornado?

Mistrzostwa Świata w Katarze za dwa dni przechodzą do decydującej fazy. Mają się rozpocząć ćwierćfinałowe pojedynki najlepszych drużyn, lecz teraz okazuje się, że nie tylko sportowych emocji nie zabraknie.

Tych mniej radosnych dostarczyć może ogromne tornado, które panuje nad pustyniami i miastem oddalonymi od Ad-Dauha o około 80 kilometrów. Chodzi o Ras Laffan Industrial City, gdzie doszło także do niespodziewanej powodzi, a tamtejsze ulice zostały zalane.

W Katarze odnotowano także opady gigantycznych kawałków gradu, co nie należy do normalnych zjawisk atmosferycznych w tym kraju. Oprócz tego arabskie media opublikowały nagranie, na którym widać ogromną czarną spiralę wiatru.

Na razie przerażające tornado pozostaje w bezpiecznej odległości od aktualnej stolicy światowej piłki. Nie ma informacji i planach anulowania meczów. Do ich rozpoczęcia pozostały jednak jeszcze dwa dni, więc sytuacja jest na bieżąco monitorowana.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi: Mundial 2022