Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Jastrzębski Węgiel zwycięski w pierwszym półfinale! Emocji nie zabrakło
Bartosz Nawrocki 17.04.2024 20:31

Jastrzębski Węgiel zwycięski w pierwszym półfinale! Emocji nie zabrakło

Jastrzębski Węgiel

Rozpoczęły się pierwsze spotkania półfinału siatkarskiej PlusLigi. O 17:30 mecz zaczęły drużyny Jastrzębskiego Węgla oraz Asseco Resovii Rzeszów. Po niezwykle emocjonującym starciu górą był aktualny mistrz Polski, który będzie miał przewagę przed rewanżem.

PlusLiga wchodzi w fazę ostatecznych rozstrzygnięć

Na początku kwietnia zakończyła się główna część sezonu. Po 30. kolejkach w tabeli PlusLigi prowadzi Jastrzębski Węgiel, który broni mistrzostwa Polski. Ich dzisiejszy rywal, Asseco Resovia Rzeszów, znalazł się na 4. pozycji, tracąc do finalisty tegorocznej Ligi Mistrzów 14 punktów.

Trzy dni temu rozpoczęła się faza play-off polskich rozgrywek. Naprzeciw siebie stanęły ekipy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz PGE GiEK Skry Bełchatów. W pierwszym spotkaniu górą była ekipa z województwa łódzkiego, która wygrała 3:1. W dzisiejszym rewanżu zwyciężyli triumfatorzy trzech ostatnich edycji Ligi Mistrzów, jednak tylko 3:2. W dwumeczu lepszy wynik osiągnęli bełchatowianie, którzy oficjalnie mogą się cieszyć z 9. miejsca.

Mistrz olimpijski przeszedł zawał serca. Przekazał dramatyczne wieści Żona Andrzeja Wrony nagle przerwała wywiad. Niebywałe sceny

Asseco Resovia vs Jastrzębski Węgiel. Wielkie emocje w pierwszym secie

Na dziś (17 kwietnia) zaplanowano dwa półfinałowe spotkania w fazie play-off PlusLigi. W pierwszym z nich zmierzyli się Asseco Resovia Rzeszów i Jastrzębski Węgiel. Mecz od samego początku był emocjonujący i wyrównany. Nawet kiedy mistrzowie Polski wyszli na pięciopunktowe prowadzenie, rzeszowianie poradzili sobie z odrabianiem strat. Co więcej, zdołali oni wygrać pierwszego seta na przewagi. Kluczowe tutaj było wyrównanie na 30:30 przez zawodników Asseco Resovii, po którym zdobyli następne 2 punkty, dające im zwycięstwo w tej rundzie 32:30.

ZOBACZ: Złe wieści dla Jakuba Kiwiora. Arsenal rozważa sześciu kandydatów

Jastrzębski Węgiel wyszedł na prowadzenie po kolejnym zaciętym secie

Drugi set zakończył się po osiągnięciu przez Jastrzębski Węgiel 25 punktów. Tym samym mistrzowie Polski zdołali wyrównać rezultat spotkania.

W trzeciej rundzie poszli za ciosem, jednak zdobycie drugiego seta nie przyszło im tak łatwo. Ponownie wszystko rozstrzygnęło się na przewagi. Zespoły punktowały raz po raz, aż do wyniku 28:28, kiedy to do głosu doszli jastrzębianie. Ostateczny rezultat tego seta to 30:28 i prowadzenie finalisty Ligi Mistrzów w meczu.

Tie break dla Jastrzębskiego Węgla

Czwarty set zaczął się lepiej dla Jastrzębskiego Węgla, który prowadził z rzeszowskim klubem. Sytuacja zmieniła się po zdobyciu 10. punktu przez Resovię, która zaczęła kontrolować przebieg meczu. Dalsza faza to zacięta rywalizacja o każde oczko. Stanęło na rezultacie 25:22 dla Rzeszowa, który doprowadził tym samym do tie breaka w spotkaniu.

W nim lepsi okazali się gracze Jastrzębskiego Węgla, triumfując 15:10. Po około trzech godzinach jastrzębianie odnieśli zwycięstwo 3:2 i do rewanżu przystąpią z setem zaliczki. MVP meczu został gracz mistrza Polski, Jean Patry.