Sport.Goniec.pl > Tenis > Hubert Hurkacz doczekał się wielkiego wyróżnienia. Zagra w drużynie z najlepszymi tenisistami z Europy
Rafał Szpręgiel
Rafał Szpręgiel 24.08.2023 14:23

Hubert Hurkacz doczekał się wielkiego wyróżnienia. Zagra w drużynie z najlepszymi tenisistami z Europy

Hubert Hurkacz
CHANDAN KHANNA/AFP/East News

Hubert Hurkacz został doceniony po swoich dokonaniach podczas turnieju ATP w Cincinnati, w którym to odpadł dopiero po półfinałowej batalii z Carlosem Alcarazem. Polak dostąpił zaszczytu zagrania po raz pierwszy na turnieju Laver Cup, który odbędzie się w dniach 22-24 września. 26-latek ogłoszony razem z inną gwiazdą tenisa, Gaelem Monfilsem, będą uzupełnieniem zespołu z Europy, który powalczy o odzyskanie tytułu w Vancouver, gdzie odbędzie się cała impreza.

Czym faktycznie jest Laver Cup? Inicjatywa legendy tenisa, historia rozgrywek

Dla wyjaśnienia, Laver Cup to męski turniej tenisowy, który to powstał w 2016 roku z inicjatywy prawdziwej legendy tenisa, Rogera Federera. Nazwa Laver wzięła się od Roda Lavera, tenisisty, któremu dwukrotnie udało się wygrać Klasycznego Wielkiego Szlema. Od 2019 roku zawody są uwzględnione w kalendarzu ATP jako impreza pokazowa.

Rywalizacja odbywa się między dwoma zespołami - Europą a Resztą Świata. Każda drużyna ma jednego kapitana i w sumie sześciu zawodników. Zeszłoroczna edycja zakończyła się pierwszym zwycięstwem Reszty Świata (13:8). Laver Cup odbędzie się w Vancouver w dniach 22-24 września.

Nieoficjalne: policja wie, kim jest przechodzień ze sprawy Patryka Perettiego

Hubert Hurkacz i jego pierwszy występ podczas Laver Cup

Po raz pierwszy w historii fani tenisa z naszego kraju w trakcie turnieju będą mieli możliwość kibicować zawodnikowi z Polski. Hubert Hurkacz został powołany przez kapitana drużyny z Europy, Bjorna Borga. Prócz niego powołanie otrzymał również Gael Mofils. 

- Wspaniale będzie współpracować z niektórymi z moich rywali pod wodzą kapitana Borga. Zrobię co w mojej mocy, aby pomóc zespołowi z Europy w odzyskaniu tytułu. - przekazał Hurkacz, cytowany przez oficjalną stronę internetową turnieju.

Reszta składów i zasady tegorocznej edycji Laver Cup. Hubert Hurkacz będzie mógł się wykazać

Zespół z Europy, prócz Polaka i Francuza, składa się z Holgera Rune'a, Caspera Ruuda, Stefanosa Tsitsipasa i Andrieja Rublowa. Drużyna z Reszty Świata, której kapitanem jest John McEnroe, składa się z Taylora Fritza, Francesa Tiafoe, Tommy'ego Paula, Felixa Augera-Aliassime'a, Francisca Cerundolo oraz Bena Sheltona.

W tym roku podczas całego turnieju rozegranych zostanie dziewięć meczów gry pojedynczej oraz trzy mecze gry podwójnej. Za dane spotkanie otrzymać będzie można od jednego do maksymalnie trzech punktów.

Źródło: Twitter/LaverCup, Goniec Sport