Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Hat-trick Krzysztofa Piątka. Polak bohaterem, o tym golu mówi cały świat
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 01.09.2024 22:32

Hat-trick Krzysztofa Piątka. Polak bohaterem, o tym golu mówi cały świat

Krzysztof Piątek

Nie tylko Robert Lewandowski w ostatnich dniach swoimi piłkarskimi popisami spowodował dumę w sercach polskich kibiców. Jeszcze większym osiągnięciem może pochwalić się inny polski snajper – Krzysztof Piątek. Popularny "El Pistolero" mimo iż pojawił się w dzisiejszym meczu z Antalyasporem dopiero w drugiej połowie, to zdołał zanotować na swoim koncie hat-tricka. Jeden gol był wyjątkowej urody, mamy nagranie.

Show Krzysztofa Piątka. Polak z hat-trickiem

Fantastyczny weekend dla polskich kibiców piłkarskich, a przede wszystkim dla selekcjonera Michał Probierza zapewnili kadrowicze. W sobotnim meczu z Realem Valladolid na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski zanotował również asystę. Jeszcze większe piłkarskie show zrobił dziś Krzysztof Piątek. Napastnik grający obecnie w lidze tureckiej w drużynie Basaksehiru zanotował dziś klasycznego hat-tricka po wejściu na boisku w meczu z Antalyasporem. Jedna z bramek była wyjątkowej urody. Mówi o niej cały świat.

Tak Rosjanka zachowała się wobec Igi Świątek po meczu. Widział to cały świat

Co za gol Krzysztofa Piątka. Bramkarz bez szans

Wyborna forma polskich napastników z całą pewnością musi cieszyć selekcjonera Michała Probierza. Już za kilka dni rozpocznie się bowiem kolejne zgrupowanie kadry.

Krzysztof Piątek niedzielne spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych. W przerwie zmienił jednak Philippe'a Paulina Keny'ego. Jego Basaksehir przegrywał wówczas 1:2. Polak odmienił losy spotkania i został bohaterem. Zdobył trzy bramki i doprowadził ostatecznie do zwycięstwa 5:2.

Krzysztof Piątek show w Turcji. Polski napastnik ustrzelił hat-tricka

Krzysztof Piątek swój piłkarski spektakl rozpoczął w 64. minucie. Wówczas przepięknym strzałem głową niemal z krawędzi pola karnego pokonał bramkarza rywali. Ten gol bardzo szybko obiegł media społecznościowe i zyskał ogromną popularność. Bramka wyjątkowej urody:

Niespełna 10 minut później Piątek zdobył drugiego gola, a w 80. minucie dołożył trzecią bramkę. Polski napastnik w obecnym sezonie ligi tureckiej ma już na swoim koncie 8 bramek w 9 meczach. Aktualnie jest na szycie tabeli strzelców tureckiej Super Lig. To miejsce współdzieli jednak z Edinem Dzeko.

ZOBACZ: Sensacyjna decyzja Michała Probierza. Oto powołania do Ligi Narodów