Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Grad bramek w meczu Ekstraklasy. Mnóstwo błędów oraz hat-trick napastnika Warty
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 22.04.2024 22:10

Grad bramek w meczu Ekstraklasy. Mnóstwo błędów oraz hat-trick napastnika Warty

Warta Poznań

Wielu emocji dostarczyło nam spotkanie 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim doszło do starcia Warty Poznań ze Stalą Mielec. Mecz nie zawiódł, przede wszystkim ze względu na ilość strzelonych bramek.

Ostatnie ligowe spotkanie między klubami dla Warty

Ostatnie starcie pomiędzy Wartą Poznań oraz Stalą Mielec odbyło się na stadionie w Mielcu. Wtedy to lepsza okazała się ekipa z Wielkopolski, która zwyciężyła 1:0 po golu Miguela Luisa. Trudno jednak było przewidywać, co stanie się w Grodzisku Wielkopolskim.

Oba zespoły różnie radzą sobie w Ekstraklasie. Zespół z Poznania zajmował przed spotkaniem miejsce tuż nad strefą spadkową, natomiast Stal Mielec okupowała pozycję w środku tabeli.

To mógłby być reprezentacyjny kwartet ekspertów na EURO. Kluczowa kwestia przesądziła Sensacyjny kandydat do gry na Euro 2024. Probierz może zaskoczyć

Grad bramek w meczu Warty ze Stalą. Zrelak z hat-trickiem

Spotkanie pomiędzy Wartą Poznań a Stalą Mielec lepiej rozpoczęli podopieczni Dawida Szulczka. Już w 7. minucie do siatki trafił Konrad Matuszewski, po świetnym zagraniu z lewej strony Mohameda Mezghraniego. Po dziesięciu minutach był już remis, bo fatalną interwencję zaliczył bramkarz “Zielonych”, Jędrzej Grobelny. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał zawodnik Stali, Alvis Jaunzems, który zaliczył premierowe trafienie w Ekstraklasie.

Pod koniec pierwszej połowy również nie zabrakło emocji. W 38. minucie pięknym uderzeniem zza pola karnego popisał się Adam Zrelak. Prowadzenie Warty nie trwało jednak długo, bo w doliczonym czasie pierwszej połowy ponownie wyrównała Stal Mielec. Strzelcem na 2:2 okazał się Ilya Shkurin.

ZOBACZ: Selekcjoner reprezentacji Polski może stracić pracę. Podano nazwisko następcy

W ciągu niecałych pierwszych 5 minut drugiej połowy poznaniacy zdołali zadać dwa szybkie ciosy swoim rywalom. Najpierw w 46. minucie do siatki po raz drugi trafił Adam Zrelak, a ok. 180 sekund później - Dawid Szymonowicz. Przy bramce Słowaka interwencją nie popisał się golkiper gości, Mateusz Kochalski.

To jednak nie był koniec strzelania w tym meczu. Jeszcze jedno trafienie dołożył Zrelak, który tym samym skompletował swojego pierwszego hat-tricka w Ekstraklasie. Fatalnie w tej sytuacji w obronie zachował się obrońca Stali Mielec, Mateusz Matras.

Świetny mecz Warty na pożegnanie z trenerem

Warta Poznań wygrała 5:2 ze Stalą Mielec, co oznacza, że poznaniacy oddalili się od strefy spadkowej na 4 punkty. Był to pierwszy mecz po ogłoszeniu przez Dawida Szulczka odejścia z zespołu po zakończeniu sezonu. O 34-latka zabiegać mają m. in. Cracovia czy Zagłębie Lubin

Stal Mielec natomiast pozostała na swojej 9. pozycji w lidze. W następnej kolejce zmierzy się u siebie z Legią Warszawa. Z kolei Wartę Poznań czeka wyjazd do Gliwic.