Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Fernando Santos rozczarował w reprezentacji Polski i... został wyróżniony. Portugalczyk ma powody do radości
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 28.09.2023 16:21

Fernando Santos rozczarował w reprezentacji Polski i... został wyróżniony. Portugalczyk ma powody do radości

Fernando Santos
Beata Zawadzka/East News

Przygoda Fernando Santosa z reprezentacją Polski przedwcześnie dobiegła końca. PZPN rozwiązał kontrakt z portugalskim szkoleniowcem po tym, jak zespół zanotował kolejne rozczarowujące wyniki oddalające kadrę od awansu na Euro 2024. Pomimo wpadek w roli szkoleniowca "Biało-Czerwonych" Portugalczyk został doceniony za granicą i trafił do elitarnego grona.

Fernando Santos rozczarował w roli trenera polskiej reprezentacji

Fernando Santos miał być gwarancją odmiany gry polskiego zespołu. Zatrudnienie trenera z tak pokaźnym CV dawało kibicom nadzieje na lepsze jutro. Ku ich zaskoczeniu drużyna pod wodzą portugalskiego selekcjonera spisywała się zdecydowanie poniżej oczekiwań.

W grze Polaków brakowało woli walki, zespołowości oraz charakteru. Portugalczyk sprawiał wrażenie osoby, która kompletnie nie panuje nad swoim zespołem. Efektem były kolejne kompromitujące spotkania na czele z porażką z Mołdawią w Kiszyniowie, która na stałe zapisze się w niechlubnej historii naszej reprezentacji. 

W końcu cierpliwość PZPN dobiegła końca i związek podjął decyzję o rozstaniu się z Fernando Santosem. Po kilku dniach od pożegnania z polską reprezentacją Portugalczyk otrzymał jednak spore wyróżnienie za granicą…

Grzegorz Krychowiak kończy reprezentacyjną karierę. Skierował do kibiców specjalny komunikat

Fernando Santos trafił do zaszczytnego grona

Doświadczony szkoleniowiec mający na swoim koncie sukcesy z reprezentacjami Grecji oraz Portugalii został doceniony przez portal "FourFourTwo". 68-latek został umieszczony w gronie 100 najlepszych trenerów wszechczasów! 

Fernando Santos uplasował się na 64. pozycji w prestiżowym zestawieniu. Na 78. miejscu na zaszczytnej liście znalazł się z kolei inny z byłych trenerów reprezentacji Polski, Leo Beenhakker.

Oto czołówka elitarnego rankingu

Pierwsze miejsce w rankingu 100 najlepszych trenerów w historii piłki nożnej zdaniem portalu "FourFourTwo" należy się legendarnemu szkoleniowcowi Manchesteru United, Sir Alexowi Fergusonowi. Zwycięstwo Szkota nie powinno dziwić. To jemu "Czerwone Diabły" zawdzięczają swoją potęgę.

Podium uzupełnia dwóch Holendrów - Rinus Michels oraz Johan Cruyff. Spośród wciąż aktywnych zawodowo trenerów najwyżej sklasyfikowany został Pep Guardiola. Szkoleniowiec Manchesteru City zajął wysoką, piątą lokatę. Czołową dziesiątkę zestawienia tworzą ponadto: Bill Shankly, Arrigo Sacchi, Matt Busby, Helenio Herrera, Ernst Happel oraz Walerij Łobanowskij.

Źródło: FourFourTwo