Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Ekspert wypunktował Michniewicza. "Źle zaczął, źle się rozwinął i źle skończy"
Irmina Jach
Irmina Jach 17.12.2022 15:24

Ekspert wypunktował Michniewicza. "Źle zaczął, źle się rozwinął i źle skończy"

Czesław Michniewicz
IMAGO/Matthias Koch/Imago Sport and News/East News

Tomasz Redwan, ekspert marketingu sportowego, w rozmowie z portalem Wirtualna Polska Sportowe Fakty ocenił dotychczasowe osiągnięcia Czesława Michniewicza jako selekcjonera kadry narodowej. Zdaniem eksperta, biało-czerwonymi powinien zająć się nowy, doświadczony trener.

"Źle zaczął, źle się rozwinął i źle skończy"

- Jako trener kadry źle zaczął, źle się rozwinął i źle skończy. Polskiej piłce, polskiej reprezentacji, potrzebne jest nowe otwarcie. Nie da się go zrobić z Michniewiczem u steru zespołu. On zaczynał pracę jako postać kontrowersyjna i potem wielokrotnie pogłębiał kontrowersje. Jakby nie miał instynktu samozachowawczego, nie myślał racjonalnie i nie miał wśród przyjaciół mądrych ludzi, którzy powiedzieliby mu, żeby choć na chwilę zamilkł, dał się innym wygadać, przestał blokować dziennikarzy w mediach społecznościowych. To całkowita dziecinada - ocenił ekspert w rozmowie z portalem Wirtualna Polska Sportowe Fakty.

Zdaniem Tomasza Redwana "tylko szaleniec i masochista może rozpoczynać walkę z dziennikarzami piłkarskimi". - Przecież mówi się o Michniewiczu, że jest bystry, umie się dogadywać z ludźmi, że jest z niego "brat łata". To który Michniewicz jest prawdziwy? Ten, który się obraża i podsyca kontrowersje, czy ten fajny, przyjemny facet? - dodaje dla WP.

Rozmówca portalu Wirtualna Polska Sportowe Fakty uważa, że Czesław Michniewicz nie może "dokonać nowego otwarcia", dlatego już 1 stycznia 2023 roku, "dla dobra polskiej piłki nożnej" powinniśmy poznać nowego selekcjonera biało-czerwonych.

Tomasz Redwan ma nadzieję, że będzie to "człowiek o wielkich walorach zawodowych, ale też wielkich walorach ludzkich i mocnym kręgosłupie". Uważam, że teraz warto postawić na dobrego zagranicznego trenera. Nawet jeśli do kieszeni będzie trzeba sięgnąć bardzo głęboko. Efekt w postaci reprezentacji grającej dobrą piłkę i osiągającą dobre wyniki wart jest każdych pieniędzy - podsumował marketingowiec dla WP Sportowe Fakty.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wirtualna Polska Sportowe Fakty