Sport.Goniec.pl

KAPIF

Ekspert ostro o PZPN: "To jest armagedon"

30 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

- Nowym selekcjonerem może być nawet Harry Potter, ale to nie przyniesie poprawy. Znów pojawi się temat zastępczy i zostanie zgrillowany. To jest armagedon i trzeba innych działań - ocenia działania PZPN w rozmowie z portalem Wirtualna Polska Sportowe Fakty Robert Podoliński, ekspert TVP Sport.

22 grudnia ogłoszono, że Czesław Michniewicz nie będzie dłużej pełnił funkcji selekcjonera polskiej kadry narodowej. PZPN nie przedłużyło kontraktu ze szkoleniowcem, mimo że ten przyczynił się do sukcesu biało-czerwonych w Katarze. Nie ustają spekulacje, kto zastąpi Michniewicza. Zdaniem Roberta Podolińskiego, nie mają one sensu, bowiem problemy, z którymi zmaga się polska piłka, leżą gdzie indziej i nie zniweluje ich zmiana trenera.

"Działając w taki sposób będziemy czekać na nowego "Lewego" kolejne 120 lat"

- Możemy wydać ogromne pieniądze na nowego trenera kadry, ale to nic nie zmieni. Może to być nawet Harry Potter, ale to nie przyniesie poprawy. Przyjdzie nowy trener, znów pojawi się temat zastępczy i ten zostanie zgrillowany przez kolejną grupę. I tak będziemy się grillować i nic się nie zmieni. To jest naprawdę armagedon i mam tego dość - ocenił ekspert w rozmowie z portalem Wirtualna Polska Sportowe Fakty.

- Cały czas brakuje mi podsumowania mistrzostw świata w Katarze pod względem piłkarskim, nie widzę merytorycznej oceny. Nie ma zastanowienia, czy może po tym, co widzieliśmy w Katarze, trzeba np. położyć większy nacisk na technikę w szkoleniu? Zajmujemy się do tej pory wszystkim innym tylko nie piłką nożna - dodał. Zdaniem rozmówcy WP, PZPN powinien skupić się na działaniu systemowym i szkoleniu.

- Przejadamy boom na piłkę, który wywołał Robert Lewandowski. Działając w taki sposób będziemy czekać na nowego "Lewego" kolejne 120 lat. Jedna osoba na stanowisku trenera reprezentacji Polski nie znajdzie leku na uzdrowienie naszego futbolu. Tu potrzebne jest działanie systemowe - kontynuował Robert Podoliński.

Kto zastąpi Czesława Michniewicza?

Według eksperta, godnymi następcami Czesława Michniewicza są m.in. Nenad Bjelica oraz Jan Urban. - Jednak nazwisko nowego selekcjonera naprawdę nie jest problemem, trzeba iść w dół piramidy i skupić się na szkoleniu. To jest recepta - tłumaczy rozmówca portalu Wirtualna Polska Sportowe Fakty. -  Musimy zająć się tworzeniem akademii, problemem finansowania grup młodzieżowych, tym ile zarabiają ich trenerzy czy stworzeniem ośrodka z prawdziwego zdarzenia przez Polski Związek Piłki Nożnej. Innym problemem jest PKO Ekstraklasa, w której są naprawdę spore pieniądze. Zamiast wydawać ogromne kwoty na prowizje dla menadżerów i pensje dla wątpliwej jakości piłkarzy, może zacznijmy w końcu coś zmieniać? - proponuje były dyrektor sportowy stołecznej Varsovii.

- Może posłuchajmy tych, którzy naprawdę szkolą, jak w Lechu Poznań czy Pogoni Szczecin, a nie tylko udają. Zacznijmy nagradzać tych, którzy coś wnoszą i działają dla dobra polskiej piłki i zacząć rozliczać, na co idą ogromne pieniądze. One są po prostu przejadane.  Cały czas czekam na jakieś ruchy ze strony PZPN, ale nie widzę działań - podsumowuje ekspert dla WP.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Szymon Marciniak nominowany do prestiżowej nagrody. Cały świat jest zachwycony Polakiem

  • Jane Ahonen po latach ujawnił kulisy rywalizacji z Małyszem. "Polacy grozili mi śmiercią"

  • Skandaliczne słowa Krychowiaka. "Co za bezczelność"

Źródło: Wirtualna Polska

Tagi:

Podobne artykuły

Piłka nożna

Karim Benzema znalazł nowy klub. Zaskakujący transfer snajpera Realu Madryt
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Marina Łuczenko-Szczęsna otwarcie o Annie Lewandowskiej. "Ja jestem inna"
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Piłkarz Boca Juniors zawieszony. Powód może zwalić z nóg, trudno go usprawiedliwić
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Tyle zespół Roberta Lewandowskiego zarobił w tym sezonie. Kwota robi wrażenie
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Zlatan Ibrahimović o swoich planach na przyszłość. "To wielka odpowiedzialność"
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Zlatan Ibrahimović kończy karierę. "Żegnam się z piłką nożną, ale nie z wami"
Czytaj więcej >
Irmina Jach

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Piłka nożna

Piłka nożna

Dawid Szczurek

Nagranie Anny Lewandowskiej zaskoczyło fanów. "Jeden z najwspanialszych facetów"
Czytaj więcej >
Piłka nożna

Dawid Szczurek

Nagły zwrot akcji ws. Roberta Lewandowskiego? Zaskakująca oferta dla polskiego napastnika
Czytaj więcej >
Piłka nożna

Dawid Szczurek

Robert Lewandowski w ogniu krytyki w Ukrainie. Zdjęcie wywołało oburzenie
Czytaj więcej >
Piłka nożna

Jan Jałowczyk

Sławomir Peszko kończy karierę. Chce zostać gwiazdą TikToka
Czytaj więcej >
Piłka nożna

Dawid Szczurek

Skandal we Francji. Kibole zdarli koszulkę z chorego na raka dziecka
Czytaj więcej >
Piłka nożna

Dawid Szczurek

Xavi ucina spekulacje. Trener FC Barcelony stanowczo o Robercie Lewandowskim
Czytaj więcej >