Sport.Goniec.pl > Tenis > Dramatyczny mecz Huberta Hurkacza w US Open. Polak był o włos od sensacyjnej porażki
Rafał Szpręgiel
Rafał Szpręgiel 30.08.2023 10:31

Hubert Hurkacz
CHRISTOPHE ARCHAMBAULT/AFP/East News

Polscy kibice zapamiętają ten mecz na długo. Hubert Hurkacz zapewnił fanom ogromne emocje w swoim pierwszym meczu podczas tegorocznego US Open. Polak ku zaskoczeniu wielu przegrywał już 0:2 w setach z Markiem-Andreą Hueslerem. Grał bardzo ospale i długo zajął mu powrót na właściwe tory. Ostatecznie 26-latkowi udało się wybrnąć z niezwykle trudnej sytuacji. Wrocławianin pozostał w grze w Nowym Jorku.

Hubert Hurkacz zdecydowanym faworytem w I rundzie US Open

Hubert Hurkacz, notowany na 17. pozycji rankingu ATP, przystępował do swojego pierwszego pojedynku na tegorocznym US Open jako zdecydowany faworyt. “Hubi” podczas ostatniej imprezy, jaką było ATP 1000 w Cincinnati, odpadł dopiero w półfinale, gdzie przegrał po zaciętym boju z liderem rankingu, Carlosem Alcarazem

Jego przeciwnik, Marc-Andrea Huesler, obecnie notowany na 97. miejscu, podczas bieżącego sezonu prezentował się mocno przeciętnie. Szwajcar w swoich ostatnich dziewięciu potyczkach może pochwalić się jedynie dwoma zwycięstwami.

Kamil Glik znalazł nowy klub. Coraz bliżej zaskakującego transferu

Niespodziewany obrót spraw. Hubert Hurkacz w tarapatach

Niestety, mecz przyjął kompletnie inne oblicze. Hurkacz dał się zaskoczyć już w pierwszym gemie spotkania. Stracił serwis, a rywal konsekwentnie utrzymywał skromną przewagę jednego przełamania. Pierwszy set skończył się wynikiem 6:4 dla Hueslera

Podczas drugiego seta, mimo zdecydowanie bardziej skoncentrowanego podejścia, jakie prezentował na korcie “Hubi”, Szwajcar dalej utrzymywał dobrą passę. W kluczowym gemie przełamał naszego tenisistę, zwyciężając drugą partię 7:5. Wszystko wskazywało więc na niespodziewaną porażkę Polaka.

Było blisko sensacji. Hubert Hurkacz z zwycięstwem po dramatycznym pojedynku

Trzeci set Hubert Hurkacz rozpoczął fatalnie, od straty podania. Pod koniec partii było naprawdę nerwowo, 26-latek został przełamany, a rywal prowadził 5:4 przy własnym serwisie. Wówczas nasz tenisista zaczął grać jak z nut. Przełamał rywala do zera, a w tie-breaku nie dał przeciwnikowi żadnych szans, wygrywając w nim 7:0.

Od czwartego seta mecz wyglądał zupełnie inaczej. Polski reprezentant serwował bardzo pewnie, a Szwajcar wyglądał na dużo bardziej nerwowego i popełniał coraz więcej błędów. W jego głowie wciąż musiała tkwić zmarnowana dogodna szansa na spektakularny awans do kolejnej rundy turnieju. Ostatecznie Hubert Hurkacz odwrócił losy spotkania, wygrywając 4:6, 5:7, 7:6, 6:3, 6:1.

Źródło: Goniec Sport