Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Barlinek Industria Kielce w finale Ligi Mistrzów! Ogromny sukces polskiego klubu
Dawid Szczurek 18.06.2023 08:35

Barlinek Industria Kielce
instagram.com/kielcehandball

Imponujący wyczyn Barlinka Industrii Kielce. Polski klub po raz trzeci w historii zagra w finale Ligi Mistrzów! Po emocjonującym do ostatnich sekund spotkaniu kielczanie pokonali Paris Saint-Germain 25:24. W wielkim, niedzielnym finale rywalem mistrzów Polski będzie SC Magdeburg.

Barlinek Industria Kielce w walce o finał Ligi Mistrzów. Heroiczny bój z PSG

Już sam awans do turnieju Final Four piłkarzy ręcznych był dla zespołu Barlinka Industrii Kielce wielkim sukcesem. O awans do finału prestiżowego turnieju mistrz Polski walczył z francuskim PSG. W początkowej fazie meczu świetnymi interwencjami popisywali się bramkarze obydwu drużyn. Po niemal kwadransie gry na tablicy wyników widniał wynik 8:7.

Gra toczyła się bramka za bramkę. Dzięki świetnej postawie bramkarza, Andreasa Wolffa, kielczanie w końcówce pierwszej połowy półfinałowego starcia wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Ostatecznie Polacy do szatni schodzili przy wyniku 16:14.

Wilków. Gęsty, ciemny dym spowił całą okolicę. W akcji 25 zastępów straży i samoloty gaśnicze

Koncertowa gra Andreasa Wolffa. Nerwy do ostatnich sekund

Stawka meczu sparaliżowała zawodników w początkowej fazie drugiej odsłony meczu. Zarówno zawodnicy PSG,  jak i mistrzowie Polski marnowali dogodne okazje do zdobycia bramki. Pierwsze trafienie po wznowieniu gry padło dopiero w 36 minucie. Po rzucie Dujszebajewa Barlinek Industria Kielce prowadził już 17:14.

W dalszej części spotkania Polakom brakowało spokoju w poczynaniach ofensywnych. Pochopne, niecelne rzuty, zmarnowany rzut karny skutkowały coraz większym niepokojem w szeregach kielczan. Na cztery minuty przed końcem półfinału był remis 24:24. Mistrzowie Polski wywalczyli rzut karny, który na bramkę zamienił Arkadiusz Moryto. Kluczowe momenty miały miejsce chwilę później. Zawodnik PSG, Steins wyszedł sam na sam z niemieckim bramkarzem kielczan, który okazał się zwycięzcą tego pojedynku. Do końca meczu pozostały już tylko sekundy. Polacy w głupi sposób stracili jednak piłkę, co stworzyło Paryżanom ostatnią szansę na zdobycie wyrównującej bramki. Rzut Prandiego po raz kolejny obronił Wolff. Mistrzowie Polski zwyciężyli mecz 25:24 i zameldowali się finale Ligi Mistrzów!

Barlinek Industria Kielce w finale Ligi Mistrzów! Czas na starcie z Magdeburgiem

Kielczanie w finale Ligi Mistrzów zagrają po raz trzeci w swojej historii. W 2016 roku zespół z Kielc okazał się zwycięzcą całego turnieju. Sześć lat później w finale uległ w rzutach karnych Barcelonie.

Mistrzowie Polski staną przed ogromną szansą zdobycia upragnionego tytułu. Początek finałowej potyczki z Magdeburgiem w niedzielę o godzinie 18.

Źródło: sport.goniec.pl