Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Artur Szpilka nagle wspomniał ojca, ukrywał to przez lata. Miał wtedy zaledwie 3 lata
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 31.05.2023 20:35

Artur Szpilka nagle wspomniał ojca, ukrywał to przez lata. Miał wtedy zaledwie 3 lata

Artur Szpilka
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Artur Szpilka przeżył prawdziwy dramat związany ze swoim ojcem. Po latach opowiedział o tym, w jaki sposób ta rodzinna tragedia go ukształtowała. Niezwykle poruszające słowa gwiazdy boksu. 

Artur Szpilka opowiedział o swoim stosunku do alkoholu

Artur Szpilka w rozmowie z Winicjuszem “Winim” Bartkowem opowiedział o swoim stosunku do alkoholu. Początkowa wypowiedź mogła brzmieć niewinnie, ale potem bokser zdecydował się opowiedzieć szokującą rzecz o swojej rodzinie. 

- Zawsze choruję po alkoholu. Nie wiem, dlaczego, ale zawsze tak mam... Wymiotuję. Głównie, jak się napiję wódki. Tragedia. Może dobrze, że to u mnie tak wygląda. [...] Wódki nienawidzę. Jak czuję ten zapach, nawet teraz, to ojej. Po prostu mnie wykręca - wyjawił. 

Nagranie z komunii hitem internetu. Ksiądz nie mógł powstrzymać śmiechu

Artur Szpilka przeżył rodzinną tragedię

Artur Szpilka, gdy miał zaledwie 3 lata, stracił ojca. Postanowił opowiedzieć o tym zdarzeniu w dalszej części wywiadu - uzasadnił przy tym swoją niechęć do alkoholu. 

- Mój ojciec był alkoholikiem. Powiesił się, jak miałem trzy lata. I to może też ma taki wpływ, że tego alkoholu wolę nie używać - wyjaśnił. Widać wyraźnie, jak mocno wpłynęło na niego to wydarzenie.

Artur Szpilka zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim

Artur Szpilka 3 czerwca 2023 roku zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim w ramach gali XTB KSW Colosseum 2 na Stadionie Narodowym. Panowie przygotowują się do walki już od wielu tygodni. 

Zarówno Szpilka jak i Pudzianowski chętnie chwalą się urywkami swoich treningów w mediach społecznościowych. Wiadomo, że walka z pewnością będzie hitem wieczoru. 

Źródło: Youtube/WINI