Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Anglik obudził się w środku nocy na pustym stadionie. Wideo z Euro 2024 podbija sieć
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 18.06.2024 13:38

Anglik obudził się w środku nocy na pustym stadionie. Wideo z Euro 2024 podbija sieć

Angielski kibic zasnął na stadionie
fot. Photo by RAHIM SALMEEN on Unsplash, X: @awaydayladsfs

Pomysłowość i kreatywność angielskich kibiców nie znają granic. Czasami jednak ich pomysły przekraczają granice przyzwoitości. Doskonałym przykładem jest niedawna sytuacja, która miała miejsce podczas meczu reprezentacji Anglii na Euro 2024 w Niemczech. Jeden z angielskich kibiców zasnął na stadionie w Gelsenkirchen podczas meczu Anglia - Serbia i obudził się dopiero kilka godzin po jego zakończeniu, na całkowicie pustym stadionie. Nagranie kibica udostępniamy na dole artykułu.

Nudy na meczu Anglii z Serbią? Jeden z kibiców zasnął na stadionie

Anglia rozegrała swój pierwszy mecz na Euro 2024 przeciwko Serbii. Mecz zakończył się zwycięstwem Anglii 1:0, dzięki bramce Jude'a Bellinghama. Mimo korzystnego wyniku, spotkanie nie dostarczyło zbyt wielu emocji. Styl gry Anglików, podopiecznych Garetha Southgate'a, został mocno skrytykowany przez media za brak skuteczności i wolne tempo rozgrywania piłki. Niemniej jednak to nie nudny mecz, a sytuacja, która wydarzyła się po jego zakończeniu, stała się głównym tematem dyskusji.

Jeden z angielskich kibiców, najwyraźniej znużony meczem i być może zmęczony spożyciem alkoholu, zasnął na trybunach stadionu Veltins-Arena. Mężczyzna obudził się dopiero o czwartej nad ranem, kilka godzin po zakończeniu meczu. Jak opowiadał na nagraniu, które zamieścił w mediach społecznościowych, był zupełnie zdezorientowany i zmarznięty, a stadion, który zwykle mieści nawet 62 tysiące kibiców, był kompletnie pusty.

Nowe informacje o stanie zdrowia Lewandowskiego. Wiadomo, kiedy wróci do gry

Angielski kibic zasnął na stadionie. Obudził się po kilku godzinach

Piłkarskie mistrzostwa Europy to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych na starym kontynencie. Nic dziwnego, że na każdy mecz narodowych drużyn przychodzą dziesiątki tysięcy kibiców, którzy zdzierają gardła, kibicując swojej drużynie. To właśnie fani futbolu są odpowiedzialni za niesamowitą atmosferę, której możemy doświadczać podczas Euro. Niestety, czasem dochodzi do różnych incydentów z udziałem kibiców, którzy często wspomagają się napojami wyskokowymi. Na ich tle zaśnięcie na stadionie wydaje się niegroźne, choć trzeba wziąć pod uwagę, że Anglik mógł porządnie zmarznąć, co raczej nie było dobre dla jego zdrowia.

Nagranie angielskiego śpiocha szybko obiegło Internet, a użytkownicy mediów społecznościowych wprost pękali ze śmiechu. To będzie hit Euro 2024?

- "To się dzieje, gdy ogląda się senną piłkę Southgate'a!", "Tylko jedno piwo za dużo", "I to jest prawdziwa przygoda!", "To przejdzie do historii jako jeden z kultowych filmów EURO 2024" - czytamy w komentarzach.

Na każdym Euro dochodzi do różnych incydentów z udziałem kibiców. Ten przejdzie do historii

Zaskakującym jest fakt, że kibic nie został zauważony ani przez ochronę stadionu, ani przez ekipę sprzątającą. W normalnych warunkach, po zakończeniu meczu, stewardzi dokładnie sprawdzają każdy sektor stadionu. Tym razem najwyraźniej przeoczyli śpiącego kibica, którego obecność umknęła potem również uwadze ekipie sprzątającej stadion po meczu. Możliwe, że mężczyzna ukrył się w miejscu, które nie zostało dokładnie sprawdzone.

Choć pierwszy mecz Anglii na Euro 2024 nie należał do najbardziej emocjonujących, korzystny wynik dla Wyspiarzy sprawia, że droga do awansu z grupy stoi dla nich otworem. Kolejny mecz Anglicy rozegrają 20 czerwca przeciwko Danii na stadionie Commerzbank-Arena we Frankfurcie nad Menem. Po remisie Danii ze Słowenią Anglia prowadzi w grupie C i jest na najlepszej drodze do wyjścia z grupy.

Nagranie angielskiego kibica możecie obejrzeć poniżej: