Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Zagadkowy symbol na koszulkach polskich siatkarek. To nie to, czego spodziewali się kibice
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 17.09.2023 18:34

Zagadkowy symbol na koszulkach polskich siatkarek. To nie to, czego spodziewali się kibice

Kamila Witkowska
TVP Sport

Polki drugi mecz turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Paryżu rozegrały przeciwko Korei Południowej. Siatkarki miały na swoich strojach tajemniczy symbol. Kibice sądzili, że chodzi o radość ze zwycięstwa polskich siatkarzy. Prawda okazała się zupełnie inna. 

Polska - Korea Płd. Na początku łatwo, a potem z problemami

Polki miały mieć przed sobą prosty mecz przeciwko Koreankom, ale okazało się, że nie będzie to spacerek - zawodniczki z Azji pokazały waleczność i wykorzystały chwile słabości Biało-Czerwonych, szczególnie w drugim secie. 

W drugim secie komentatorzy zwrócili uwagę na tajemnicze tasiemki zawieszone na strojach Polek. Zastanawiano się nad ich znaczeniem. Nie miały one nic wspólnego z wygraną siatkarzy.

Nikola Grbić powiedział, co dało Polakom zwycięstwo. Chodzi o jeden element

Polska - Korea Płd. Tajemnicze tasiemki na koszulkach

Na koszulkach Polek widać było tajemnicze złote tasiemki. Panie nie ukrywały ich, bo celem było przypomnienie o ważnej rzeczy. Niektórzy kibice sądzili, że skoro wstążeczki są złote, to może chodzi o dumę z wygranej kolegów po fachu polskich siatkarek. Nic z tych rzeczy.

Prawdę o tym, co mają oznaczać małe symbole zdradzili komentatorzy. By je zawiesić, zgodę musiała wydać międzynarodowa federacja siatkarska. Wszystko w szczytnym celu.

Polska - Korea Płd. Co miały oznaczać złote tasiemki?

Złote tasiemki były pomysłem Fundacji Herosi, która od lat współpracuje z obiema reprezentacjami polskiej siatkówki. Nieprzypadkowo wybrano zawieszenie tasiemek właśnie na wrzesień. Jak się okazało, to szczególny miesiąc dla podopiecznych fundacji.

Wrzesień to miesiąc profilaktyki nowotworów u dzieci. Ma przypomnieć o tym, że nieważna jest pora roku czy wiek - ta choroba może dotknąć każdego i warto badać pociechy. 

Tagi: Siatkówka