Sport.Goniec.pl > Tenis > Zaczepiała Igę Świątek, a teraz dostała bolesną nauczkę. Pogrom w wykonaniu "koszmaru" Polki
Michał Pokorski
Michał Pokorski 09.07.2024 07:11

Zaczepiała Igę Świątek, a teraz dostała bolesną nauczkę. Pogrom w wykonaniu "koszmaru" Polki

Iga Świątek
fot. screen Instagram/ Iga Świątek; HENRY NICHOLLS/AFP/East News

Julia Putincewa przegrała z Jeleną Ostapenko 0:2 (2:6, 3:6) i odpadła z Wimbledonu. Kazaszka z rosyjskim paszportem dostała od Łotyszki bolesną lekcję tenisa. Tegoroczną pogromczynię Igi Świątek, pokonał z kolei… największy koszmar Polki. Nieprawdopodobne rozstrzygnięcie w Anglii.

Iga Świątek przegrała z Julią Putincewą

W sobotnim spotkaniu Iga Świątek uległa Kazaszce 1:2. Raszynianka triumfowała w pierwszej partii, ale kolejne sety to już dominacja rywalki. 29-latka bezwzględnie wypunktowała każdy problem liderki rankingu WTA na trawie i pewnie sięgnęła po zwycięstwo. Postawa Kazaszki była wręcz znakomita, poruszała się po korcie, niczym mistrzyni trawy. Julia Putincewa po raz pierwszy w karierze pokonała Polkę i awansowała do kolejnej rundy Wimbledonu.
W 1/8 finału na Kazaszkę czekała Jelena Ostapenko, czyli istny “koszmar” Igi Świątek.

Od klęski Świątek minęły godziny, a tu takie wieści. WTA oficjalnie ogłasza, bolesny komunikat

Julia Putincewa przegrała z Jeleną Ostapenko

Łotyszka to prawdziwe “utrapienie” Igi Świątek. Polka do tej pory przegrała z Jeleną Ostapenko wszystkie zawodowe spotkania. Teraz o sile tenisistki z Rygi przekonała się Julia Putincewa.

Ostapenko fenomenalnie rozpoczęła mecz. Łotyszka "dzieliła i rządziła" na angielskim korcie. Oszołomiona stylem gry rywalki Putincewa, nie mogła nic zrobić. Łotyszka była z kolei niezwykle precyzyjna w swoich zagraniach. W efekcie, na tablicy wyników ujrzeliśmy wynik… 5:0 dla Jeleny. Kazaszka zebrała w sobie resztki sił i odpowiedziała przeciwniczce jeszcze dwoma wygranymi gemami. Finalnie, Ostapenko dokończyła partię i zwyciężyła 6:2.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od wyrównanej walki. Tenisistki prezentowały ciekawy styl i konsekwentnie zdobywały punkty. Julia Putincewa przełamała nawet Łotyszkę (0:1), ale później Ostapenko wróciła do dawnej formy. 27-latka dwukrotnie wygrała przy podaniu Kazaszki i zakończyła seta wynikiem 6:3.

ZOBACZ TEŻ: Iga Świątek zripostowała Julię Putincewę. Ależ odpowiedź

Jelena Ostapenko walczy na Wimbledonie

Porażka Julii Putincewej to kolejny przykład świetnej formy Łotyszki. Jelena Ostapenko idzie przez Wimbledon jak burza, jest jedną z kandydatek do końcowego triumfu. W ćwierćfinale angielskiego turnieju, na tenisistkę z Rygi czeka Czeszka - Barbora Krejcikova. 28-latka w poprzedniej rundzie, pokonała wyżej notowaną Danielle Collins 2:0. Walka o półfinał z udziałem Ostapenko, rozpocznie się już w środę, około godziny 12:00.