Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Wyjątkowe zachowanie kibica w finale Pucharu Polski. Zdjęcie obiegło sieć
Karol Osiński
Karol Osiński 02.05.2024 20:05

Wyjątkowe zachowanie kibica w finale Pucharu Polski. Zdjęcie obiegło sieć

Kibice Wisły Kraków oraz kibic Pogoni Szczecin

Finał Pucharu Polski pomiędzy Wisłą Kraków a Pogonią Szczecin był pełen emocji i nieprawdopodobnych zwrotów akcji. Krakowiacy wygrali 2:1, choć na sekundy przed upływem doliczonego czasu gry drugiej połowy przegrywali 0:1. Nie tylko wynik tego spotkania przejdzie do historii, ale też zachowanie pewnego kibica Portowców, który wykazał się wielkim sercem wobec starszej kobiety. Zdjęcie obiegło sieć.

Pogoń przeważała do ostatnich sekund meczu

Pierwsze kilkadziesiąt minut finałowego meczu Pucharu Polski nie porywało publiczności. Co prawda obie ekipy rzuciły się do zmasowanych ataków, lecz przez większą część podstawowego czasu gry nie potrafiły znaleźć drogi do bramki. Dopiero w 75. minucie Portowcy przełamali defensywę Wisły Kraków i Koulouris mocnym strzałem po ziemi dał prowadzenie swojej drużynie.

W ten sposób Pogoń Szczecin była bardzo bliska swojego pierwszego trofeum w historii klubowej. Do 90. minuty krakowiacy zaciekle się bronili i dopiero, kiedy sędzia Tomasz Kwiatkowski ogłosił siedem dodatkowych minut spotkania, wówczas Biała Gwiazda ruszyła do ataku, co przyniosło efekt w ostatnich sekundach meczu.

Poznaliśmy zwycięzców Pucharu Polski. O tym golu mówią już wszyscy, wspaniała historia

Wisła Kraków wydarła zwycięstwo Pogoni Szczecin

Kilka sekund przed końcowym gwizdkiem Chichkan zagrał piłkę z własnej połowy, ta trafiła w pole karne i strzałem z półwoleja Satrustegui dał wyrównanie Wiśle Kraków. Ta nieprawdopodobna akcja błyskawicznie obiegła media w całej Polsce.

Konieczne stało się rozegranie dogrywki, w którą mocno weszli Wiślacy. W 93. minucie Rodado wykorzystał fatalny błąd Borgesa i wyszedł sam na sam z Cojocaru i strzałem po ziemi dał prowadzenie Białej Gwieździe. Taki stan rzeczy nie uległ zmianie już do samego końca meczu i podopieczni Alberta Rude wznieśli Puchar Polski po raz piąty w historii klubu.

Wyjątkowy gest kibica Pogoni Szczecin wobec starszej kobiety

Jeszcze przed meczem wiele spekulowało się na temat możliwych zamieszek z udziałem kibiców. Policja została zmobilizowana i kontrolowała transport kibiców na PGE Narodowy. Dziennikarz “Meczyków” Samuel Szczygielski poinformował, że wszystko przebiegało w spokoju i kibice obu drużyn nie zaczepiali się nawzajem.

Na trybuny neutralne kibice Wisły Kraków i Pogoni Szczecin wchodzą ramię w ramię. Nie widać żadnych niepokojących zdarzeń pod Narodowym - napisał w serwisie X.

W komentarzach pod jego wpisem jeden z kibiców Portowców zamieścił rozczulające zdjęcie, na którym widać, jak inny z fanów prowadzi pod ramieniem starszą kobietę ubraną w koszulkę kibicowską Wisły Kraków na trybuny PGE Narodowego. Internauci momentalnie zareagowali, pochwalając jego zachowanie.