Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Wojciech Szczęsny kontuzjowany. Czeka go dłuższa przerwa?
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 30.12.2022 22:27

Wojciech Szczęsny kontuzjowany. Czeka go dłuższa przerwa?

wojciech szczęsny
Wojciech Szczęsny kontuzjowany. Fot. Kapif

Wojciech Szczęsny cieszył się znakomitą formą podczas mundialu w Katarze. To w dużej mierze dzięki niemu reprezentacja Polski mogła rozsmakować się w słodko-gorzkim awansie do 1/8 finałów rozgrywek. Tuż po reprezentacyjnej przygodzie bramkarz udał się na szybki urlop, by wypoczętym powrócić do bramki Juventusu. Doszło wówczas do bolesnego incydentu, wskutek którego Polak musi odstawić na chwilę swoje szczelne niczym twierdza rękawice. Czy grozi mu dłuższa przerwa? Wątpliwości tylko pobieżnie rozwiał trener "Białej Damy".

Wojciech Szczęsny złapał kontuzje. Kiedy wróci na murawę?

Wojciech Szczęsny nabawił się kontuzji podczas sparingu z zespołem Standard Liege. Doznał urazu barku, który doskwierał mu tak mocno, że jeszcze przed przerwą musiał zostać zmieniony i czym prędzej w towarzystwie lekarza udał się do szatni.

To było jego drugie spotkanie po powrocie z mistrzostw świata. Najpierw 32-latek wystąpił w meczu treningowym przeciwko chorwackiemu NK Rijeka, a dopiero później stawił czoła piłkarzom z Belgii. Czy uraz barku wykluczy go z gry na wiele tygodni?

Trener Massimiliano Allegri uznał, że o stanie zdrowia popularnego reprezentanta Polski należy poinformować media. Miał jednak dobre wiadomości do przekazania. Stwierdził bowiem, że uraz Polaka nie jest groźny, jednocześnie zaznaczając, że zmiennik jest gotowy do gry w każdej chwili. Czyżby słowami o tym, że Perin – mówiąc językiem piłkarskim – depcze Szczęsnemu po piętach – chciał podświadomie zmotywować Polaka do szybkiego powrotu na boisko?

- Szczęsny? Uszkodził sobie kark, ale to nie powinien być duży problem. Jeśli jednak nie będzie gotowy do gry, to Perin jest przygotowany – bezwzględnie ogłosił Massimiliano Allegri, jak cytuje "Super Express".

Według zapewnień fizjoterapeutów i lekarzy Wojciech Szczęsny będzie gotowy na ligowe starcie z Cremonese już 4 stycznia. Nie zanosi się więc, by kibice mogli na długo odczuć jego nieobecność. Na szczęście dla wszystkich.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Super Express