Sport.Goniec.pl > Tenis > Wielki sukces polskiego tenisisty. Zagra w finale Australian Open
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 24.01.2024 14:30

Wielki sukces polskiego tenisisty. Zagra w finale Australian Open

Jan Zieliński
IMAGO/MAO / Panoramic/Imago Sport and News/East News

Wielki sukces polskiego tenisisty. Już niebawem nasz rodak zagra w finale wielkoszlemowego turnieju Australian Open rozgrywanego w Melbourne. Finałowe spotkanie zaplanowano na piątek 26 stycznia.

Polak w finale Australian Open. Wielki sukces naszego tenisisty

Nie Hubert Hurkacz ani Iga Świąt, a Jan Zieliński ma szansę na największy polski sukces w tegorocznym Australian Open. 27-letni tenisista najpierw odpadł w ćwierćfinale z gry podwójnej mężczyzn, ale kilka godzin później, w parze z Su-Wei Hsieh, awansował do finału miksta. Polsko-tajwańska para pokonała w półfinale duet gospodarzy Jaimee Fourlis/Andrew Harris 7:6(8), 6:2.

Jan Zieliński w duecie z doświadczoną Su-Wei Hsieh z Tajwanu staną przed szansą na wywalczenie głównego tytułu w grze mieszanej par. Mecz finałowy odbędzie się w piątek 26 stycznia.

Były trener Igi Świątek zabrał głos. Wskazał przyczyny porażki Polki

Jan Zieliński w finale Australian Open

Co ciekawe, finałowe spotkanie, które rozegrane zostanie w najbliższy piątek to drugi wielkoszlemowy finał w karierze 27-letniego polskiego tenisisty. Zieliński już przed rokiem w parze z Monakijczykiem Hugo Nysem przegrał w Melbourne finał debla. W tym roku odpadli w fazie ćwierćfinałowej.

Z kolei Tajwanka Su-Wei Hsieh specjalizuje się w grze podwójnej już od dłuższego czasu. W deblu zdobyła dotychczas sześć tytułów wielkoszlemowych. Teraz ma szansę powiększyć swój dorobek w mikście.

ZOBACZ: Iga Świątek wystawiła na aukcję WOŚP prawdziwy hit. Mówił o tym cały świat

Polak w finale Australian Open. Mecz w piątek

Finał miksta odbędzie się w piątek 26 stycznia, a zgodnie z informacją na oficjalnej stronie WTA spotkanie powinno rozpocząć się o godzinie 2.00 w nocy czasu polskiego. Rywali polsko-tajwańskiej pary Hsieh/Zieliński, wyłoni mecz pomiędzy duetem Neal Skupski/Desirae Krawczyk z australijską parą Marc Polmans/Olivia Gadecki.

Przypomnijmy, że Iga Świątek w tegorocznym Australian Open odpadła w trzeciej rundzie. Polka przegrał z Czeszką Lindą Noskovą 6:3, 3:6, 4:6. Z kolei Hubert Hurkacz po pasjonującym pięciosetowym boju w ćwierćfinale musiał uznać wyższość Daniiła Miedwiediewa.