Sport.Goniec.pl > Tenis > Iga Świątek wystawiła na aukcję WOŚP prawdziwy hit. Mówił o tym cały świat
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 17.01.2024 14:01

Iga Świątek wystawiła na aukcję WOŚP prawdziwy hit. Mówił o tym cały świat

Iga Świątek
Simon Dael/Shutterstock Rex Features/East News

Jedna z aukcji w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wywołuje spore emocji. W ramach 32. finału WOŚP można wylicytować specjalny przedmiot od Igi Świątek. Tenisistka zaskoczyła wszystkich, gdyż nie przekazała sztampowej rakiety tenisowej z autografem. O tym mówił cały świat.

Iga Świątek i jej niezwykłą aukcja w ramach 32. finału WOŚP

Iga Świątek włączyła się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tenisistka, która od dawna zachwyca kibiców na całym świecie swoim stylem, już wielokrotnie udowodniła, że ma wielkie serce nie tylko do gry.

Tym razem emocje wywołuje fakt aukcji Igi Świątek w ramach 32. finału WOŚP. Sportowczyni zdecydowała się na gest, który wprost wskazuje, że nie podchodzi do całego przedsięwzięcia machinalnie i faktycznie zależy jej na zebraniu jak największych pieniędzy na cel ogłoszony przez Jurka Owsiaka.

Po skoku Piotra Żyły nagle pojawił się Adam Małysz. Co za sceny w Szczyrku

O tym mówił cały świat, teraz możesz kupić sukienkę Igi Świątek na WOŚP

Aukcja w ramach WOŚP autorstwa Igi Świątek to prawdziwa petarda. Tenisistka wystawiła na licytację przedmiot, o którym mówił cały świat. Chodzi o kultową już czerwoną sukienkę. Dyskusja na temat kreacji nie miała końca z racji, iż tylko Iga Świątek wyłamała się z białego tematu imprezy sportowej ceremonii finału WTA.

ZOBACZ: Kolejny sukces Igi Świątek. Podpisała umowę z prawdziwym gigantem. “Świetne połączenie”

- Popularna marka modowa Magda Butrym w partnerstwie z Igą Świątek, jedną z najlepszych tenisistek świata, wystawia na aukcję charytatywną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ikoniczną czerwoną sukienkę oraz autograf Igi z dedykacją - czytamy w specjalnym komunikacie.

Każdy może kupić przedmiot z aukcji Igi Świątek

Iga Świątek postawiła na czerwoną kreację nie tylko ze względu na jej płomienny kolor. Sukienka łączy ze sobą zarówno elegancję, jak i sportowy charakter jej pierwszej właścicielki. - To elegancka sukienka bez pleców, w kolorze czerwonym, wykonana z dżerseju, która w subtelny sposób podkreśla sylwetkę. Związana z sukienką historia pasji, tryumfu i przymiotów ducha niezwykłej osobowości, jaką jest Iga Świątek, doskonale rezonuje z filozofią marki, której ubrania dodają mocy i inspirują kobiety na całym świecie już od ponad dekady - czytamy w opisie aukcji sukienki światowej sławy tenisistki.

ZOBACZ: Iga Świątek rozbiła bank. Niewiarygodne, ile zarobiła w 2023 roku

Obecnie sukienka Igi Świątek kosztuje na aukcji WOŚP zawrotne 49,5 tysięcy złotych. Co ciekawe licytacja nie zostanie zakończona w dniu 32. finału WOŚP (28 stycznia 2024 r.), a dopiero 7 lutego. Wszystko zatem wskazuje, iż cena za przedmiot związany z Igą Świątek osiągnie kosmiczną wręcz cenę. Wszystkie pieniądze zostaną przekazane na walkę o lepsze leczenie płuc po pandemii.

iga-swiatek-wosp-aukcja.jpg
Kultowa czerwona sukienka Igi Świątek do wylicytowania w ramach 32. finału WOŚP. Fot.: screen Allegro

Źródło: goniec.pl