Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Wiadomo kto będzie nowym selekcjonerem po Michniewiczu? To znany i ceniony trener z zagranicy
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 29.12.2022 22:10

Wiadomo kto będzie nowym selekcjonerem po Michniewiczu? To znany i ceniony trener z zagranicy

kadra
Twitter Łączy nas Piłka

22 grudnia PZPN poinformował, że Czesław Michniewicz wraz z końcem roku przestanie być trenerem polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Od tamtego czasu trwa giełda nazwisk. Dotychczas w kontekście potencjalnego zastępcy najczęściej mówiono na temat Paulo Bento, Roberto Martineza oraz Marka Papszuna. Jak jednak informują Sportowe Fakty, Polski Związek Piłki Nożnej prowadzi zaawansowane rozmowy z kimś innym.

Wiadomo kto będzie nowym selekcjonerem po Michniewiczu?

PZPN ma prowadzić rozmowy z Vladimirem Petkoviciem. Tak twierdzi portal WP Sportowe Fakty. Nazwisko Bośniaka było wymieniane w ostatnich dniach jako potencjalnego następcy Czesława Michniewicza, ale nie był on stawiany jako główny kandydat do objęcia funkcji polskiego selekcjonera. Jak się okazuje, jest coś na rzeczy.

Za Petkoviciem zapewne przemawia jego bogate doświadczenie. To znany szkoleniowiec, któremu sławę przyniosła współpraca z reprezentacją Szwajcarii, od sierpnia 2014 roku do lipca 2021. Przed objęciem funkcji trenera Helwetów, 59-latek trenował, chociażby słynne Lazio Rzym (2012-2014). W ostatnim okresie potencjalny trener Polaków dowodził z kolei drużyną Girondins Bordeaux.

Czesław Michniewicz zwolniony

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że z dniem 31 grudnia 2022 r. Czesław Michniewicz przestanie pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski - napisano w komunikacie, który opublikowano na facebookowym profilu Łączy Nas Piłka. Stało się to czego wielu trochę oczekiwało po odpadnięciu Polaków z Mistrzostw Świata w Katarze oraz po zamieszaniu wokół pieniędzy, które biało-czerwonym obiecał Mateusz Morawiecki.

Wielu dziennikarzy sportowych, po wybuchu głośnej afery z premiami, jednoznacznie wskazywało, że dalsza współpraca z Michniewiczem nie jest możliwa, a w podobnym tonie wypowiadał się także były prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: WP Sportowe Fakty