Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Trener Austrii wszedł na konferencje i się zaczęło. Naprawdę powiedział to po meczu z Polską
Michał Pokorski 22.06.2024 11:20

reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski przegrała w piątek z Austrią 1:3 i odpadła z Euro 2024. Po spotkaniu w doskonałym humorze był selekcjoner naszych rywali - Ralf Rangnick. 65-latek w odważnych słowach ocenił mecz i grę swojego zespołu. Wypowiedział się również na temat naszej reprezentacji. Jego słowa niosą się po świecie.

Reprezentacja Polski przegrała z Austrią

Reprezentacja Polski przegrała w piątek 1:3 z Austriakami. Biało-Czerwoni zagrali słabe spotkanie, popełniając przy tym karygodne błędy w obronie. Nasze potknięcia bezwzględnie wykorzystywali rywale. Według wielu kibiców futbol prezentowany przez Polaków był… po prostu kiepski, choć mieliśmy również swoje lepsze fragmenty.

Ralf Rangnick po meczu był oczywiście w świetnym humorze, uśmiechał się i żartował z dziennikarzami. Austriacki trener widział spotkanie po swojemu. Podczas konferencji prasowej w odważnych słowach skomentował grę swojego zespołu.

Piotr Zieliński naprawdę powiedział to po porażce. Wielu Polaków będzie wściekłych

Ralf Rangnick dumny ze swojego zespołu

Podczas pomeczowej konferencji prasowej Ralf Rangncik był dumny ze swojego zespołu. Niemiec w superlatywach opisywał grę Austriaków, pośrednio umniejszając przy tym również Polakom. Jak podaje Sport.pl 65-latek dostał w pewnym momencie trudne pytania od mediów. Selekcjoner został zapytany o powód dominacji Polaków w pierwszej połowie. Trener Austrii nie ukrywał zaskoczenia:

Może dlatego, że zbyt łatwo nam wszystko przychodziło na początku, a może dlatego, że oczekiwania wobec nas były bardzo duże? Nie wiem, to trudne pytanie (…)

Ale wiem na pewno, że pierwsze 20 minut to była perfekcja w naszym wykonaniu. Powinniśmy prowadzić już wtedy więcej niż 2:0. Później oddaliśmy trochę inicjatywę, ale wciąż próbowaliśmy. To była nasza wina, że tak się cofnęliśmy i straciliśmy przed przerwą bramkę na 1:1.

Do perfekcji Austriakom brakowało naprawdę sporo, ich gra również pozostawiała wiele do życzenia. Prezentowany przez nich futbol nie zachwycał w meczu z Polską, stąd dziwi tak duży optymizm i duma Rangnicka…

Reprezentacja Polski odpadła z Euro 2024

Na konferencji prasowej trener Austriaków powiedział jeszcze jedno, wręcz prorocze zdanie:

Jeszcze przed meczem mówiłem, że to będzie jak play-off. Że zespół, który w piątek przegra, najprawdopodobniej odpada. Dlatego jestem szczęśliwy, że wygraliśmy. Teraz przed nami mecz z Holandią. Jeszcze nie awansowaliśmy, ale możemy nawet wygrać tę grupę - zapowiedział 65-latek.

Słowa Ralfa Rangnicka były niezwykle trafne. Wieczorny remis w starciu Holandii z Francją oznaczał dla nas jedno - Polska na pewno zajmie w swojej grupie ostatnie miejsce. Tym samym Biało-Czerwoni stracili już nawet matematyczne szanse na awans. Podopieczni Michała Probierza zostali pierwszą drużyną, która pożegnała się z Euro 2024.