Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Tragedia w trakcie meczu Ekstraklasy. Nie żyje jeden z kibiców
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 03.12.2023 10:10

Tragedia w trakcie meczu Ekstraklasy. Nie żyje jeden z kibiców

karetka
Pawel Wodzynski/East News (zdj. ilustracyjne)

Podczas sobotniego meczu Ekstraklasy pomiędzy Widzewem a Radomiakiem w Łodzi doszło do dramatycznych scen. W pewnej chwili przerwano spotkanie. Pomocy medycznej potrzebował jeden z kibiców gospodarzy, który był reanimowany i przetransportowany do szpitala. Późnym wieczorem Widzew przekazał smutne informacje w mediach społecznościowych. 

Chwile grozy podczas meczu Widzewa. Spotkanie przerwano

W sobotę 2 grudnia po południu w ramach 17 kolejki Ekstraklasy Widzew Łódź podejmował u siebie drużynę Radomiaka Radom. W 18. minucie sędzia przerwał spotkanie. Na trybunach doszło do dramatycznych scen. Jeden z kibiców zasłabł i potrzebował pomocy medycznej.

- Dostaliśmy informację od służb medycznych, że trwa reanimacja kibica, który ma podejrzenie ataku serca. Sytuacja nie jest optymistyczna i pozytywna - mówił w trakcie meczu dziennikarz Canal+ Łukasz Wiśniowski.

Zaskakujące słowa na koniec "Faktów" TVN. Diana Rudnik ujawniła, co się jutro stanie

Tragedia podczas meczu Widzewa. Nie żyje kibic

Służby medyczne natychmiast ruszyły z pomocą kibicowi gospodarzy. Sympatyk Widzewa miał odzyskać przytomność. Został zabrany do szpitala celem dalszych badań. Mecz został wznowiony, a ostatecznie łódzki klub uległ u siebie Radomiakowi 0:3.

Niestety późnym wieczorem Widzew poinformował w mediach społecznościowych o tragicznej informacji. Kibic, który zasłabł na stadionie, zmarł w szpitalu.

Tragedia w trakcie meczu. Kibic Widzewa zmarł w szpitalu

"Pomimo błyskawicznej reakcji służb i podjęcia akcji ratunkowej, kibic Widzewa Łódź, który zasłabł na stadionie, zmarł w szpitalu. Ślemy wyrazy współczucia i łączymy się w bólu z bliskimi" - poinformował klub w oficjalnym komunikacie.

- Smutne wiadomości od rana - skomentował komunikat Widzewa w niedzielny poranek były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, a także były gracz łódzkiego klubu - Zbigniew Boniek.