Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Tragedia podczas rajdu. Samochód wjechał w kibiców, nie żyją cztery osoby
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 24.03.2024 21:40

Tragedia podczas rajdu. Samochód wjechał w kibiców, nie żyją cztery osoby

wypadek
Fot. X.com/@VadhaltásokHu,@Kamus999

W czasie Rajdu Esztergom-Nyerges na Węgrzech doszło do straszliwego wypadku. Jeden z kierowców nagle stracił panowanie nad pojazdem, wjechał wprost w stojących przy drodze kibiców. Ośmiu poszkodowanych trafiło do szpitala, wśród nich dziecko z ciężkimi obrażaniami. Węgierskie służby poinformowały o śmierci czterech osób. 

Tragedia podczas węgierskiego rajdu

Zawody Esztergom-Nyerges na Węgrzech ruszyły w piątek, 22 marca. Jedenasta edycja konkursu miała zakończyć się dwa dni później, co przyciągnęło jeszcze większą ilość kibiców. Widzowie tego dnia zebrali się pomiędzy miejscowościami Labatlan i Bajot. To właśnie na tym odcinku doszło do straszliwego wypadku.

Według relacji węgierskiej policji, jeden z kierowców nagle stracił panowanie nad swoim pojazdem. Na nagraniach opublikowanych w internecie widać, jak chwile później wjechał w tłum osób.

Wojciech Szczęsny zrobił to tuż po zwycięstwie. Nagranie obiegło sieć

Wypadek w czasie rajdu. Nie żyją 4 osoby

Konsekwencje wypadku są tragiczne, media informują o czterech ofiarach śmiertelnych. Na miejscu niezwłocznie zjawiły się służby ratunkowe, w tym osiem karetek pogotowia i cztery helikoptery ratunkowe. Przekazano, że do szpitala trafiło osiem osób, w tym dziecko z ciężkimi obrażeniami, zagrażającymi jego życiu.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje 24-letni piłkarz. Tragedia podczas treningu

Trwa wyjaśnianie okoliczności tragicznego wypadku

Węgierska policja rozpoczęła śledztwo w tej sprawie. Na ten moment nie wiadomo, dlaczego kierowca stracił panowanie nad pojazdem, jednak pojawiło się kilka hipotez. Jeden z węgierskich portali przypomniał, że zaledwie kilka godzin wcześniej informowano do wycieku oleju na trasie. Dokładne miejsce tego zdarzenia nie zostało jednak podane. Ponadto portal formula.hu zwraca uwagę na fakt, że kierowca Skody Fabii Rally2 miał chwilę wcześniej najechać na prób zwalniający, co mogło przyczynić się do utraty kontroli nad pojazdem.

Źródło: o2.pl