Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Tak prezentuje się sytuacja Polski w tabeli zespołów z trzecich miejsc. Dobre wieści
Karol Osiński
Karol Osiński 20.06.2024 22:08

Tak prezentuje się sytuacja Polski w tabeli zespołów z trzecich miejsc. Dobre wieści

Karol Swiderski, Piotr Zielinski, Nicola Zalewski
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Spotkanie pomiędzy Danią i Anglią w fazie grupowej Euro 2024 zakończyło się remisem 2:2. Już jutro Polacy zagrają swój drugi mecz w turnieju, a ich rywalami będą Austriacy. To spotkanie będzie bardzo ważne do układu tabeli zespołów zajmujących trzecie miejsca. Tak obecnie przedstawia się sytuacja Biało-Czerwonych.

Trudna sytuacja Polski po porażce z Holandią

Jeszcze przed rozpoczęciem Euro 2024 stało się jasne, że Polacy jadą do Niemiec jako drużyna, która nie uchodzi za faworyta do bezpośredniego awansu do 1/8 finału. Trafili do grupy z Holandią, Austrią oraz Francją. Pierwszy mecz przeciwko Oranje Biało-Czerwoni przegrali 1:2 i ich sytuacja stała się trudna, ale nie beznadziejna. Na taki stan rzeczy bardzo wpłynął fakt, że Francuzi pokonali Austriaków 1:0. 

Następny mecz drużyna Michała Probierza zagra właśnie przeciwko ekipie Ralfa Rangnicka i potencjalne zwycięstwo będzie oznaczać szansę na awans z trzeciego miejsca w tabeli, o ile w ostatniej kolejce Austriacy nie wygrają z Holandią. W przypadku takiego scenariusza polskich “Orłów” ratowałoby jedynie zwycięstwo nad Francją, co jest mało prawdopodobne.

Szczęsny szczery do bólu, nagle wypalił bez ogródek. Powiedział, co sądzi o Austriakach

Tak przedstawia się tabela drużyn zajmujących trzecie miejsca

Na bezpośredni awans do 1/8 finału liczyć może dwanaście najlepszych ekip w swoich grupach. Poza nimi promocję uzyskają cztery drużyny, które zdobyły najlepszy wynik na trzecich miejscach. Po meczu Danii z Anglią, które zakończyło się remisem 1:1 w tabeli drużyn z trzecich miejsc prowadzi Słowenia, która ma dwa punkty na koncie. Polacy zajmują czwarte miejsce, lecz rozegrali tylko jeden mecz.

  1. Słowenia 2 pkt; bilans bramek 2-2
  2. Albania  1 pkt, bilans bramek 3-4
  3. Szkocja  1 pkt; bilans bramek 2-6
  4. Polska 0 pkt; bilans bramek 1-2
  5. Czechy 0 pkt; bilans bramek 1-2
  6. Belgia 0 pkt; bilans bramek 0-1

ZOBACZ TEŻ: Rozczarowanie w hitowym meczu, Anglicy znów zawiedli. Piękny gol zachwycił fanów

Kiedy mecz Polska - Austria?

Reprezentacja Polski zmierzy się z Austrią na Olympiastadionie w Berlinie. Mecz odbędzie się w piątek 21 czerwca o godz. 18:00. Transmisję będzie można obejrzeć na kanale TVP 1 oraz TVP Sport, a także online na stronie sport.tvp.pl, a także w platformie Canal+Online po wykupieniu odpowiedniego pakietu. Relacja pomeczowa będzie dostępna tuż po ostatnim gwizdku na stronie sport.goniec.pl.