Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Stefano Lavarini odkrył karty. Wielki powrót do kadry polskich siatkarek
Karol Osiński
Karol Osiński 08.06.2024 12:16

Stefano Lavarini odkrył karty. Wielki powrót do kadry polskich siatkarek

Stefano Lavarini
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentantki Polski wylecą do Hongkongu, gdzie rozegrają trzeci turniej w ramach Ligi Narodów. Stefano Lavarini postanowił zabrać tam 15 siatkarek. Na liście powołanych znalazła się absolutna gwiazda, która do niedawna walczyła o powrót do zdrowia. 

Polskie siatkarki nie dają szans rywalkom w Lidze Narodów

Polskie siatkarki osiągają znakomite wyniki w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Podopieczne Stefano Lavariniego zwyciężyły wszystkie dotychczasowe spotkania, tracąc po drodze zaledwie dwa sety. Przed nimi ostatni turniej, podczas którego ich przeciwniczkami będą siatkarki z Brazylii, Dominikany, Tajlandii oraz Chin.

Dotychczas Polki rozegrały osiem spotkań, w których zwyciężały odpowiednio nad: Włoszkami, Francuzkami, Holenderkami, Japonkami, Serbkami, Koreankami, Niemkami oraz Amerykankami. 

Lewandowski zabrał głos ws. tańców żony. Te słowa zabolą wielu Polaków

Stefano Lavarini odkrył karty. Powrót wielkiej gwiazdy

Stefano Lavarini ogłosił kadrę 15. zawodniczek, które zagrają na kolejnym turnieju Ligi Narodów. Wśród powołanych znalazła się Agnieszka Korneluk, która od chwili spotkania przeciwko Japonii w Antalyi walczyła o powrót do zdrowia.

Nie jestem lekarzem. Ale z tego, co powiedział mi doktor, to coś, czym nie trzeba się zbytnio martwić. Potrzeba trochę uwagi w najbliższych dniach, trochę odpoczynku, i spodziewam się, że niedługo będzie z powrotem - mówił Stefano Lavarini ws. Agnieszki Korneluk.

Pełna lista powołanych zawodniczek na turniej w Hongkongu prezentuje się następująco:

  • Rozgrywające: Joanna Wołosz, Katarzyna Wenerska,
  • Przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Natalia Mędrzyk, Olivia Różański, Martyna Łukasik, Monika Fedusio,
  • Atakujące: Magdalena Stysiak, Malwina Smarzek,
  • Środkowe: Agnieszka Korneluk, Klaudia Alagierska, Kamila Witkowska, Magdalena Jurczyk,
  • Libero: Aleksandra Szczygłowska, Justyna Łysiak.

ZOBACZ TEŻ: Tomasz Fornal nagle zwrócił się do polskich kibiców po klęsce. Jego słowa nie zostawiają pytań

Dlaczego Stefano Lavarini zabrał 15 siatkarek do Hongkongu?

Zazwyczaj w ostatecznej kadrze na turnieje trenerzy zabierają 14 zawodniczek, jednak tym razem Stefano Lavarini powiększył tę liczbę o jedną siatkarkę. Jak to możliwe? Włoch skorzystał z faktu, że w tegorocznej edycji Ligi Narodów można dokonywać zmian w trakcie turnieju. Wygląda na to, że selekcjoner Polek będzie chciał skorzystać z takiej możliwości.

Ponadto Włoch ma na uwadze zbliżające się igrzyska olimpijskie w Paryżu. Rywalizacja w składzie jest bardzo duża, a polska kadra stawia te rozgrywki ponad wszystkimi pozostałymi. Wszystko rozstrzygnie się właśnie po turnieju w Hongkongu.