Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Sofia Ennaoui wbiła szpilkę w polskich piłkarzy. Zarzuciła im jedno
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 25.09.2023 12:59

Sofia Ennaoui wbiła szpilkę w polskich piłkarzy. Zarzuciła im jedno

Sofia Ennaoui i polscy piłkarze
Wojciech Olkusnik/East News

W ostatnich miesiącach reprezentacja Polski spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Polscy piłkarze pod wodzą Fernando Santosa zawodzili kibiców oraz włodarzy PZPN. Rozczarowująca gra zespołu skutkowała zwolnieniem portugalskiego szkoleniowca. Zaskoczona postawą reprezentantów Polski jest Sofia Ennaoui. Polska biegaczka zarzuciła Robertowi Lewandowskiemu i spółce jedno.

Michał Probierz na ratunek. Polscy piłkarze wciąż marzą o Euro 2024

Reprezentacja Polski pod rządami Fernando Santosa notowała kolejne rozczarowujące wyniki. Po porażce w meczu z Albanią cierpliwość Cezarego Kuleszy dobiegła końca, i prezes PZPN rozwiązał kontrakt z portugalskim szkoleniowcem. Przed jego następcą, Michałem Probierzem bardzo ciężkie zadanie…

Zespół pogrążony jest w dużym kryzysie. Poważne problemy drużyny dostrzegają kibice stanowczo wytykający błędy polskim piłkarzom. Głos w sprawie fatalnej dyspozycji reprezentacji Polski zabrała również polska lekkoatletka, Sofia Ennaoui. Biegaczka nie kryje zaskoczenia postawą Roberta Lewandowskiego oraz jego kolegów.

Polskie siatkarki lecą do Paryża. Wielki triumf Polek, mamy awans na igrzyska olimpijskie

Sofia Ennaoui wbija szpilkę w polskich piłkarzy

28-latka jest zawiedziona zaangażowaniem reprezentantów Polski w ostatnich meczach. - Myślę, że jest duży problem w tym, jak wygląda w ich wypadku przykładanie się do tego, co robią. Mam wrażenie, że nie wychodzą na boisko w 100 proc. i nie dają z siebie tego, co inni sportowcy - stwierdziła w rozmowie z Łukaszem Kadziewiczem z "Przeglądu Sportowego Onet"

Zaskoczenie Sofii Ennaoui postawą polskich piłkarzy jest większe o tyle, że zawodnikom nie brakuje niczego. PZPN od lat dba bowiem o komfort piłkarzy uczestniczących w zgrupowaniach kadry. - Z całym szacunkiem dla piłki nożnej, ale zawodnicy wyglądają niestety bardzo słabo i ze spotkania na spotkanie wygląda to coraz gorzej. Jestem zaskoczona, że piłkarze prezentują taki poziom. Nie brakuje im przecież niczego - dodała.

Michał Probierz z zadaniem odbudowy zespołu

Odbudowę morali drużyny powierzono Michałowi Probierzowi. Byłego szkoleniowca polskiej młodzieżówki czeka jednak trudne wyzwanie. Czasu jest naprawdę mało, a cel jest jeden - awans na Euro 2024. 

Nowy trener reprezentacji Polski zadebiutuje już w październiku. Wówczas Polacy rozegrają kluczowe mecze w eliminacjach. 12 października zmierzą się na wyjeździe z Wyspami Owczymi, a trzy dni później będą chcieli zrewanżować się Mołdawianom za kompromitującą porażkę w Kiszyniowie.

Źródło: Przegląd Sportowy Onet